Filipíny - rýžové terasy i exotické pláže ostrova Palawan

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Filipíny
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Manila vč. let. tax a poplatků a vnitrostátní zpáteční letenka Manila-Puerto Princesa vč. let. tax a poplatků cca 22 000 Kč, 1x noční autobus do Manily, transfery místní dopravou (vany, autobusy, jeepney, tricykl), plavba po nejdelší podzemní řece a vstup do jeskyně, celodenní lodní výlet na ostrovy u Port Bartonu a k Bacuitským ostrovům, 14x ubytování v turistických hotelech se snídaní, 1x oběd, 1x večeře, místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy (mimo uvedené v Cena zahrnuje), bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 8 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 80 000 Kč za 1 535 Kč, pojištění storna letenky ze zdrav. důvodů 750 Kč
zobrazit 1 termín
Leden 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Kdybyste se Filipínců zeptali, na kolika ostrovech leží Filipíny, nejspíš by se vás blahosklonně, ale s šibalským úsměvem, zeptali, jestli myslíte při přílivu nebo po. Vskutku se jedná o neuvěřitelných 7 107 ostrovů rozkládajících se na sopečném pásu. Je to země odtržená od zbytku Asie nejen geograficky, ale i kulturně a duchovně díky 370leté španělské nadvládě. Filipíny jsou typické svými smaragdově zelenými rýžovými poli, blankytně modrými pobřežními vodami, doutnajícími sopkami, hemžícími se velkoměsty, pestrobarevnými dopravními prostředky jeepney, vodními buvoly s ofinkou a hlavně usmívajícími se, spokojenými lidmi, v jejichž očích budete vždy středem pozornosti. Tento zájezd vás zavedeme na sever do svěžího pohoří Centrálních Kordiler za svéráznými horskými národy a bývalými lovci lebek kmene Ifugao, nutno dodat, že dnes velmi pohostinnými lidmi. Podíváme se na roztodivný pohřební zvyk - rakve zavěšené na skalách, uvidíte 2000 let staré rýžové terasy v Batadu, vodopády, jeskyně a úžasné výhledy. Filipíny pro milovníky ostrovní idylky zakusíte na zeleném ostrově Palawan, který byl zvolen nejlepším ostrovem hned několik let po sobě. Navštívíte nejdelší podzemní řeku patřící mezi 7 přírodních divů světa, uvidíte rostodivné skalní útvary a ostrůvky v El Nidu, váš zrak i osuška spočinou na bělostných plážích u křišťálových vod Jihočínského moře.
Provází Růžena Duchková.

Program zájezdu

1. den

odlet z ČR, ubytování v centru MANILY. Prohlídka skvostu španělské koloniální architektury "vesnice za zdmi" INTRAMUROS s pevností st. Pedro a katedrálou sv. Augustýna (UNESCO). Procházka čínskou čtvrtí s četnými restauracemi, obchody s čínskou tradiční medicínou a zlatnictvími. Prohlídka Rizal parku s večerním představením zpívající fontány.

3. den

při přejezdu do BAGUIA se zastavíme v Bakolorském kostele do půli zalitého lávou při nechvalně proslulé erupci sopky Pinatubo v 90. letech. V posledním úseku cesty se dostaneme do horské oblasti s krásnými výhledy. V Baguiu - městě květin, které je díky svému svěžímu klimatu v 1 540 m n. m. hlavním letním městem Filipín, navštívíme místní památky a večerní trhy s možností večeře s panoramatickým výhledem v restauraci oslavující svou bohatou výzdobou zdejší horské kmeny.

4. den

přejezd do SAGADY skýtá spektakulární výhledy do strží a na četná terasovitá políčka na svazích místních strmých kopců. V Sagadě sejdeme do ÚDOLÍ OZVĚN za unikátním pohřebním zvykem příslušníků kmene Igorotů, jedná se o rakve Sugong zavěšené ve výšce na skále. Také navštívíme pohřební jeskyně s možností sestupu do útrob k jezírkům a krásně tvarovaným stalaktitům a stalagmitům. Na závěr vás osvěží procházka rýžovými poli k vodopádu s možností koupání.

6. den

přejezd divokou krajinou CENTRÁLNÍCH KORDILLER po HALSEMOVĚ HORSKÉ SILNICI, která je jednou z nejscéničtějších silnicí světa. Cestou se zastavíme v bontockém folklorním muzeu. Dále pak v provincii IFUGAO zavítáme k rýžovým terasám v HAPAU a vykoupeme se v horkých pramenech.

7. den

návštěva 2000 let starých rýžových teras v BATADU (UNESCO). Procházka po rozlehlém amfiteátru podobném komplexu ifugaoských rýžových teras, důmyslném vodním systému tvořeném z čistě přírodních materiálů. Fakultativně 21 m vysoké vodopády TAPPIYA, které jsou příjemným osvěžením pro otužilejší či pěkným snímkem pro lovce fotografií. Noční přejezd do Manily.

8. den

příjezd do Manily a přelet do PUERTO PRINCESA, odkud se vydáme džunglí porostlou krajinou PALAWANU až do skromné vesničky SABANG. Ubytování na pláži pod horami, relax a koupání.

9. den

plavba po nejdelší podzemní řece na světě (UNESCO) patřící mezi 7 přírodních divů světa, ústí jeskyně se nalézá u moře v džungli s bohatou faunou, vysoká šance vidět makaky či varany. Po návratu odpočinek na pláži, možnost jízdy na zipline vedoucí nad mořem či průzkumné plavby mangrovovými porosty.

10. den

přejezd do PORT BARTONU s ubytováním na pláži. V této rybářská vesnici se ponoříme do božského klidu, jelikož zde má vše svůj čas, dokonce i hodiny, kdy funguje elektrický proud.

11. den

relax na nedalekých rajských ostrůvcích s bělostnými plážemi, šnorchlování v korálových zahradách, výprava za mořskými želvami.

12. den

přejezd do EL NIDA, nebo-li "hnízda" - vstupní brány k věhlasným BACUITSKÝM OSTROVŮM. Pestrý noční život a škála restaurací, nechte si ugrilovat čerstvou rybu, na kterou si ukážete přímo na pláži.

13. den

plavba k blízkým BACUITSKÝM OSTRŮVKŮM s pitoreskními vápencovými útvary připomínajícími slavnou vietnamskou zátoku Ha Long. Modré laguny, korálové zahrady a bělostné pláže, na jedné z nich i poobědváme po filipínsku.

14. den

volný den, fakultativně další plavba po ostrovech. Pokud zatoužíte být nerušeni, téměř prázdná 4 km dlouhá idylická pláž NACPAN je tu pro vás.

15. den

návrat do PUERTO PRINCESA. Prohlídka muzea či místních trhů. Pobyt na Palawanu zakončíme společnou večeří ve filipínském stylu.

16. den

přelet do Manily. Dokončení prohlídky památek s možností nákupu tradičních předmětů z celých Filipín na jednom místě v několikapatrovém uměleckém obchodě Silahis. Na závěr pověstný noční život s karaoke a čtvrť transvestitů či bar s trpasličí obsluhou.

17. den

odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Filipíny - rýžové terasy i exotické pláže ostrova Palawan
v cenách od 54 990 Kč