Čína - Tibetské šperky Sečuánu

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Čína
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Chengdu vč. let. tax a poplatků cca 15 000 Kč, místní doprava (minibus, autobus), lanovka na horu Emei a Qingcheng, 19x ubytování v turistickém hotelu se snídaní, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 12 600 Kč, čínské vízum 2 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč
zobrazit 1 termín
Duben 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Čína - Tibetské šperky Sečuánu

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do CHENGDU, socha Velkého Buddhy v LESHANU výjezd pod posvátnou horu EMEI SHAN a dále lanovkou na ZLATÝ VRCHOLEK (3 077 m), procházka ke svatyním BAOGUO a FUHU na úpatí hory.

4. den

cesta do hor VÝCHODNÍHO TIBETU, horská vesnice MOXI, možnost relaxace v horkých pramenech, geologický park HAILUOGOU s ohromujícím ledovcem zakončeným ledopádem na úbočí hory GONGGA (7 556 m), nádherná scenerie ÚDOLÍ ČERVENÝCH KAMENŮ, výlet k vysokohorskému jezeru MUGECUO (3 700 m), procházka neporušenou přírodou k JEZERU SEDMI BAREV, ráj fotografů v okolí městečka XINDUQIAO.

7. den

cesta přes tibetské město LITANG (4 014 m) a travnaté pláně MAOYA do DAOCHENGU, návštěva tibetské rodiny v nádherném městečku RIWA, přezdívanému SHANGRI-LA, NÁRODNÍ PARK YADING, klášter CHONGGU, výstup k PERLOVÉMU JEZERU s fantastickým výhledem, výjezd na pastvinu LUORONG, pěší výstup k MLÉČNÉMU JEZERU (4 600 m) a JEZERU PĚTI BAREV (4 600 m), dechberoucí výhledy na tři posvátné hory YANGMAIYONG (5 958 m), XIANUADUOJI (5 958 m) a XIANNAIRI (6 032 m), návrat do XINDUQIAO s mnoha zastávkami na focení.

11. den

návštěva tibetského kláštera TAGONG v malebném prostředí travnatých plání se zasněženou horou YALA v pozadí, scénická cesta do oblasti DANBA s unikátní tibetskou architekturou (desítky kamených pozorovacích věží diaolou ve vesnici Suopo, barevné usedlosti ve vesnicích Jiajiu a Zhonglu).

13. den

ranní fotografování nádherného údolí JINCHUAN, prohlídka tradičního kameného paláce a domů ve vesnicích ZHUOKEJI a XISUO, řady tibetských čhortenů s tisíci modlitebních praporků u WAQIE TALIN, fascinující vyhlídka na první meandry ŽLUTÉ ŘEKY, mokřady RUOERGAI na tibetské náhorní plošině, procházka po lávkách k jezeru HUAHU, duchovní centrum LANGMUSI s několika buddhistickými kláštery.

16. den

vstupní brána do TIBETU - historické město SONGPAN obehnané hradbami, NÁRODNÍ PARK HUANGLONG s tisíci barevnými travertinovými jezírky a horkými prameny, pohádková přírodní scenerie v údolí JIUZHAIGOU s vodopády a jezery obklopenými lesy a zasněženými vrcholky hor.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Čína - Tibetské šperky Sečuánu
v cenách od 69 990 Kč