Kouzelný Ekvádor

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Ekvádor
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha-Quito a Guayaquil-Praha vč. let. tax a poplatků 28 000 Kč, místní doprava (autobus, minibus, taxi, mototaxi, loď), 13x ubytování v turistickém hotelu, 2x na chatě v Amazonii, 13x snídaně, 2x plná penze na výletě v Amazonii, 3denní výlet do amazonské džungle, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 6 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč
zobrazit 1 termín
Únor 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Kouzelný Ekvádor

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do Quita, výhledy na sopky Cotopaxi (5 897 m), Ilinizu Norte (5 126 m), Sur (5 248 m) a Pichinchu (4 776 m), prohlídka historického centra, náměstí Plaza Grande s katedrálou, náměstí a kostel Santo Domingo, výjezd lanovkou na vrchol Cruz Loma (4 100m) na úbočí sopky Pichincha s vyhlídkou na město a okolí, slavnostní překročení rovníku u Mitad del Mundo.

3. den

výlet do rezervace Cotacachi s plavbou po kráterovém jezeře Cuicocha, městečko Cotacachi s obchůdky s kožedělnými výrobky, slavné pestrobarevné indiánské trhy v Otavalu, cesta po Panamerické dálnici přes město Latacunga do Quilotoa.

5. den

smaragdově zbarvené kráterové jezírko Quilotoa, procházka po hraně kráteru s možností pohodové túry indiánským venkovem až do vesnice Chugchilan přesun do lázní Banos pod dýmajícími sopkami Tungurahua (5 023 m) a Sangay, odpočinek v termálních pramenech, možnost jízdy na koni, nebo raftingu na řece Patate.

7. den

třídenní výlet do amazonské džungle (jedinečný ekosystém tropického deštného pralesa s unikátní flórou a faunou, ohromné pralesní stromy a bromélie, papoušci, opice, kajmani), koupání ve vodopádech, záchranná opičí stanice, plavba indiánskou kanoí, dobrodružná noční procházka pralesem, návštěva domorodé vesnice, návrat do Banos.

10. den

cesta přes Riobambu pod zasněženými vrcholky sopky Chimborazo (6 310 m), koloniální architektura města Cuenca (Park Calderón, stará a nová katerdála, květinový trh), incké ruiny Pumapungo, nenáročný pěší výlet v národním parku Cajas krajinou křišťálově průzračných jezer.

12. den

nezapomenutelná cesta z andského pohoří do rovinatých nížin západního Ekvádoru na pobřeží Tichého oceánu do rybářského přístavu Puerto Lopéz, odpočinek na pláži, celodenní výlet motorovým člunem na magický ostrov Isla de la Plata ("malé Galapágy", procházka po ostrově s pozorováním hnízdišť kolonií mnoha druhů mořských ptáků - terejů modronohých a červenonohých, fregatek, pelikánů a racků).

14. den

národní park Machalilla, koupání na pláži Playa los Frailes, návštěva indiánské komunity Agua Blanca (pozůstatky starobylé kultury Manta), možnost koupání v sirném jezírku uprostřed suchého tropického pralesa, nejlidnatější město Ekvádoru Guayaquil (čtvrť Las Peňas, promenáda Malecón 2000, park Bolívar s obrovskými leguány, katedrála), návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kouzelný Ekvádor
v cenách od 64 990 Kč