Baskicko, Navarra a Rioja, cesta nejen za vínem ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí se snídaní v hotelech 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), leteckou dopravu Praha–Madrid, autobusovou dopravu ve Španělsku, průvodce, letištní taxy (2500 Kč)
Cena nezahrnuje: 1lůžkový pokoj 4500 Kč, 7 večeří 2400 Kč, komplexní pojištění 240 Kč
Vstupy: 50 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odlet do Madridu. Přejezd do Burgosu, Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou renesančních památek. Procházka starým městem. Ubytování.

2. den

Návštěva Haro, centrum oblasti Rioja Alta, s kostelem Santo Tomás a historickým centrem. V Briones nás čekají hradby a středověké křivolaké uličky s vinnými sklepy, muzeum vinařství Vivanco. Zastávka v malebné vesnici San Vicente de la Sonsierra. Prohlídku středověkého centra města Vitoria – Gasteiz s četnými paláci a kostely. Ubytování v Bilbau.

3. den

Procházka po historické části Bilbaa s jeho proslulými Siete Calles, klikatými a velmi živými uličkami, gotická kated¬rála San Salvador, bazilika N. S. de Begoňa. Individuálně Muzea Guggenheim nebo muzeum baskické kultury. Večer návštěva typických barů k ochutnávce vín a tapas. Nocleh.

4. den

Letovisko Zumaia s úchvatnými útesy. Středověká rybářská vesnice Getaría. Přímořské lázně San Sebastián rozprostřené v polokruhovém zálivu, staré město. Ubytování v Pamploně. 5. den: Prohlídka Pamplony, která je známá červencovými oslavami svátku sv. Fermína, spojených s běháním s býky v ulicích, pev¬nost Ciudadela, plaza del Castillo, katedrála S. María, historická radnice. Zastávka v Olite, v bývalém sídle navarrských králů, dále přes Puente de la Reina s proslulým mostem přes řeku Argo. Městečko Estella a bene¬diktýnský klášter Monasterio de Irache. Ubytování v Logroňo.

5. den

Prohlídka Pamplony, která je známá červencovými oslavami svátku sv. Fermína, spojených s běháním s býky v ulicích, pev¬nost Ciudadela, plaza del Castillo, katedrála S. María, historická radnice. Zastávka v Olite, v bývalém sídle navarrských králů, dále přes Puente de la Reina s proslulým mostem přes řeku Argo. Městečko Estella a bene¬diktýnský klášter Monasterio de Irache. Ubytování v Logroňo.

6. den

Prohlídka města Logroňa, srdce kraje Rioja, ležícího na břehu řeky Ebro se známým kostelem Santiago el Real. Odpoledne na vini¬cích – Elciego s jedinečným vinným sklepem a hotel Marqués de Mariscal, prohlídka a degustace. Městečko Laguardia s krásnými výhledy na vinice Riojy. Nocleh.

7. den

Město poutníků Santo Domingo de la Calzada s katedrálou, dochovalé hradby a krásné náměstí Plaza Mayor. Zastávka v San Millán de Cogolla u klášterů Yuso a Suso. Ubytování v Burgosu.

8. den

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Baskicko, Navarra a Rioja, cesta nejen za vínem ***
v cenách od 25 490 Kč