Za poznáním Korfu a jižní Albánie ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Řecko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 10 nocí s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje
s příslušenstvím), leteckou přepravu, letištní taxy a palivový
příplatek, transfery do hotelu a na letiště, trajekty a výlety dle
programu, 3 obědy, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojioštění 330 Kč, příplatek za 1lůžkový pokoj 2900 Kč
Vstupy: 30 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odlet z ČR (Praha, Brno, Ostrava), transfer do hotelu, ubytování, večeře.

2. den

Snídaně. Volný den ke koupání a odpočinku. Večeře, nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní výlet do hlavního města Korfu – návštěva letního zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta, známá pod přezdívkou Sissi. Po prohlídce přejezd na historický poloostrov Kanoni, odkud je krásný výhled na Myší ostrov a klášterní ostrůvek Vlacherna. Je odtud vidět i celá letištní přistávací dráha. V paláci Mon Repos s koloniálními architektonickými prvky, o němž se říká, že byl postaven na místě starověkého města Kerkyra, se nachází v jeho zahradách ruiny 3 starověkých chrámů. Procházka po největším řeckém náměstí Spianada s mnoha historickými budovami, zastávka u pravoslavného kostela sv. Spyridiona, kde se v kapli nachází ostatky tohoto světce. Ve volném čase možnost si jako správní Řekové vychutnat odpolední kávu na náměstí Spianada, které je lemováno budovami s romantickým podloubím Liston z dob Napoleona, jež velmi připomínají pařížskou Ru Rivoli nebo se věnovat nákupům. Večeře, nocleh.

4. den

Snídaně. Volný den ke koupání a odpočinku. Večeře, nocleh.

5. den

Snídaně. Polodenní výlet do malebné Paleokastritsi, kde se nachází mužský ortodoxní klášter ze 13. století, z jehož zahrad je krásný výhled na záliv a moře. Poté možnost koupání v moři, které zde má více než desítku různých odstínů barev. Hlavní pláž se nachází hned pod klášterem, v okolí je i více malých a klidnějších pláží. Fakultativně projížďka lodí s proskleným dnem nebo rychlými čluny. Na zpáteční cestě zastávka na vyhlídkovém místě zvaném Bella Vista, odkud je impozantní výhled na celý záliv. Poslední zastávka bude ve vesničce Makrades, která nabízí k zakou­pení tradiční korfské výrobky jako olivový olej, koření, domácí víno a další. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

6. den

Snídaně. V ranních hodinách nalodění na trajekt a odjezd do města Saranda, které je branou do jižní Albánie a hlavním turistic­kým letoviskem Albánské riviéry. Procházka po promenádě lemované hotely a restauracemi. V centru Sarandy se nachází zbytky stavby starého antického města z 5. století. Odpoledne návštěva Tekke, svatyně mystic­kého řádu Bektaši. Ubytování, večeře, nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní výlet do vnitrozemí Albánie. První zastávkou bude Gjirokastër (UNESCO), město bílých střech s majestátním hradem a překrásnými domy typickými pro jihoalbánskou architekturu. Městu dominuje pevnost vysoko nad městem a údolím řeky Drin, kde je vojenské muzeum. Poté návštěva etnografického muzea, původně rodný dům diktátora Envera Hodži. Oběd, na zpáteční cestě prohlídka neobvyklého geologického jevu tektonického původu zvaný „Syri i kalter“ – Modré oko. Jde o mohutný pramen řeky Bystrica, který zachytává vodu z údolí Drinos a tvoří zde jezírko s ledově chladnou vodou. Neobvyklý bezedný pramen má modrou barvu a připomíná lidské oko. Dále průjezd údolím říčky Bystrice kolem dvou vodních elektráren Stalin I a Stalin II (nyní přejmenovaných na Bistrica I a Bistrica II) postavených za pomoci československých odborníků. Poslední zastáv­kou bude raně byzantský kostel sv. Nikolaje, který se tyčí na nízké vyvýšenině uprostřed ruin starého kláštera v blízkosti řecké vesničky Mesopotami. Večeře, nocleh.

8. den

Snídaně. Celodenní výlet na Albánskou riviéru, kde se nachází mnoho atraktivních pláží s průzračně modrou vodou. Albánské divoké pobřeží ozvláštňují tradiční vesnice usídlené v izolovaných zátokách a zlaté pláže svírající tyrkysovou mořskou hladinu. Zastávka v Porto Palermo, kde ze skalnatých vod tyčí hrad Ali Pasha. Samotný přístav sloužil také jako tajná ponorková základna za dob komunistického režimu. Poloopuštěná základna a tunel vedoucí dovnitř jsou zde stále ještě k vidění. Přejezd na koupání do Borsh, kde je nejdelší, 7 km dlouhý pás pláží v Albánii. Oběd. V podvečer návštěva pevnosti Lekures s překrásným výhledem na protější Korfu, Butrintské jezero a masivy hor ve vnitrozemí Albánie. Večeře, nocleh.

9. den

Snídaně. Volný den ke koupání a odpočinku. Večeře, nocleh.

10. den

Snídaně. Polodenní výlet – návštěva historického místa Butrint na malém poloostrově, které podle legendy založil Helenus, který sem přivedl uprchlíky ze zničené Tróje. Nachází se zde nejvýznamnější antický areál v Albánii (UNESCO), pozůstatek starověkého města Buthrotum. Jsou zde památky z řeckého i římského období spadající až do 3. století př. n. l., ruiny starověkého města s divadlem a svatyněmi, zbytky hradeb a obranných věží ze starověku, baptisterium z byzantského období, benátskou pevnost a mnohé další. Oběd. Na zpáteční cestě možnost koupání na kouzelné pláži Ksamil – s možností doplavat až ke třem malým ostrovům utopeným v tyrkysové zátoce. Fakultativně večeře za doprovodu živé albánské hudby. Nocleh.

11. den

Snídaně. Dopoledne volno, v odpo­ledních hodinách odjezd trajektem na Korfu, transfer na letiště a odlet do ČR (Praha, Brno, Ostrava).

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Za poznáním Korfu a jižní Albánie ***
v cenách od 23 690 Kč