Centrální Pyreneje, turistika mezi přírodními krásami

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí v apartmánech při
4 osobách, jednoduchá polopenze
připravovaná českou kuchařkou (7 snídaní,
6 večeří), dopravu luxusním autobusem,
průvodce
Cena nezahrnuje: komplexní pojištění 300 Kč
Vstupy: 40 EUR
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

10denní zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den

Odpoledne příjezd do městečka Saint Lary. Ubytování v apartmánech. Možnost procházky po okolních kopcích s výhledy do údolí. Nocleh.

3. den

Výstup ze sedla Col du Tourmalet, nejslavnější průsmyk v Pyrenejích při Tour de France. Nenáročná cesta na Pic du Midi du Bigorre. Nejnavštevovanejší pyrenejský vrchol nabízí panoramatické kruhové výhledy na hlavní hřeben Centrálních Pyrenejí a do Akvitánské nížiny. Nocleh.

4. den

Přejezd k jezeru Lac de Gaube malebnou dolinou s množstvím potoku a kaskád pod mohutnou stěnou nejvyšší hory francouzských Pyrenejí Vignemale. Návšteva Lourd, věhlasného poutního místa římskokatolických věřících s léčivou vodou. Nocleh.

5. den

Výlet do Néouvillského národního parku. Jedinečná krajina s překrásnými jezery, pěknými výhledy a úchvatnou přírodou. Podél jezera Lac de l´Oule k chatě Refuge de Bastan a dále na sedlo pod vrcholem Pic Bastan (2715 m n. m.), krásné výhledy na jezera a nejvyšší horu oblasti Pic de Néouville (3091 m n. m.). Nocleh.

6. den

Přejezd do horského střediska Gavarnie a výlet k nejznámějšímu ledovcovému karu Cirque de Gavarnie, z jehož strmé karové stěny pokryté v nejvyšší části ledovce spadá přes 20 vodopádu, z nichž nejvyšší prekonává výšku 422 metrů. Romantické starobylé městečko Luz-Saint-Saveur překrásně umístěné na prahu soutěsky řeky Pau, opevněný kostelík postavený rytířským řádem Templářů ve 12. století. Nocleh.

7. den

Výlet do nejkrásnějšího národního parku španělských Pyrenejí – Národního parku Ordesa (UNESCO). Pěší turistika v kanonu Ordesa s několika krásnými vodopády pod 800 metru vysokými skalními stěnami. Nocleh.

8. den

Druhý výlet v Néouvillském národním parku. Túra do oblasti nádherných jezer Lac d´Orédon a Lac d´Aubert. Nocleh.

9. den

Dopoledne odjezd z Pyrenejí. Bezpečnostní pauza autobusu na pobreží Středozemního moře, koupání na krásných písčitých plážích u Narbonne (letovisko Narbonne Plage – městečko s dlouhou pláží, restauracemi a příjemným centrem). Přejezd přes Francii a Německo.

10. den

Příjezd do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Centrální Pyreneje, turistika mezi přírodními krásami
v cenách od 12 590 Kč