Kláštery a hrady Katalánska, Valencie, Costa Blanca ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 8 nocí se snídaní v hotelech 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 7 večeří, leteckou dopravu Praha–Barcelona, Valencie–Praha, autobusovou dopravu ve Španělsku, průvodce, letištní taxy (2500 Kč)
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 270 Kč
Vstupy: 70 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odlet do Gerony/Barcelony. Transfer na hotel. Nocleh.

2. den

Snídaně. Výlet za „kláštery a vínem“ do vnitrozemí Katalánska do vinařské oblasti, která proslula výrobou „španělského šampaňského vína“ zvaného Cava. Návštěva prvního z pozoruhodných klášterů – cisterciánský klášter Santes Creus, který je důkazem nebývalé moci církve v dobách středověku. Zastávka v městečku Montblanc, které je obehnané zachovalými hradbami s úzkými kamennými uličkami. Odpoledne prohlídka cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet, královské pohřebiště, interiér klášterního kostela s velkým renesančním oltářem z roku 1527 od mistra Damiána Formenta. Celý klášter jako architektonický skvost byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Ubytování v oblasti Costa del Azahar – Costa Dorada. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva středověkého městečka Morella, které je mimořádným příkladem gotického města, vrcholem je především hrad a středověké hradby z 14. století, bazilika Santa María la Mayor, staré uličky se schodišti a oblouky. Peniscola – návštěva jedinečného symbolu tohoto oblíbeného střediska – templářského hradu, posazeného na velkém skalním hřebeni obklopeném mořem, krásné výhledy na okolí, kouzelné staré město s hradbami, uličkami s krámky a tavernami. Hrad byl v minulosti obývaný papežem Benediktem XIII, zvaným Papa Luna”, který se sem uchýlil do ústraní. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Přejezd do Valencie. Pěší procházka historickým centrem Valencie. Necháme se okouzlit specialitami v Mercado Central, náměstím Plaza de Mercado, uličkami v okolí paláce La Lonja a také bary v blízkosti uličky Caballeros. Neopomeneme hlavní památky historické části Valencie, překrásnou katedrálu La Seu, věž Miqueleta, valencijskou radnici a mnohé další. Komplex Ciudad de las Artes y las Ciencias, reprezentativní národní muzeum, naleznete zde palác hudby, vědecké muzeum, prostorové kino Hemisferic, oceánografické muzeum a další zajímavosti. Přejezd na Costa Blancu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní volno, pobyt u moře. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Výlet na Guadalest,starobylá snad arabská pevnůstka, ležící v kouzelném údolí vysoko nad hladinou stejnojmenné přehrady. Jejím znakem je bílá zvonička posazená vysoko na skále. Guadalest je jedním z nejnavštěvovanějších míst Španělska. Odpoledne volno, možnost výletu lodí na ostrov Benidorm, nebo zábavní park Terra Mitica. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Návštěva největších evropských palmových hájů v Elche, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde na 300000 palem datlových. Součástí palmového háje je městský park Parque Municipal a za hrada El Huerto del Cura. Prohlídka centra Alicante, oblast přístavu a majestátní hrad Castillo de Santa Bárbara. Tato pevnost byla vybudována Kartaginci a nachází se zde také bohatá sbírka soch z 20. století, které jsou rozmístěny na hradbách pevnosti. Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Celodenní volno, pobyt u moře. Večeře. Nocleh

9. den

Snídaně. Volno u moře. Odpoledne transfer na letiště do Valencie. Přílet do Prahy po půlnoci.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kláštery a hrady Katalánska, Valencie, Costa Blanca ***
v cenách od 21 490 Kč