Španělsko - Slunečné pobřeží, katalánské kláštery - letecky ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí s polopenzí v hotelu, leteckou dopravu Praha–Barcelona, letištní taxy (2500 Kč), transfery, dopravu autobusem ve Španělsku, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 240 Kč
Vstupy: 60 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Barcelony. Transfer na Costa Doradu do střediska Salou. Volno u moře. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Dopoledne výlet do Tarragony – nejzachovalejší a nejrozsáhlejší římské památky v kraji (římský cirk, Pilátova věž, amfiteátr) a snad nejúchvatnější katedrála v celém Katalánsku postavená v románsko – gotickém slohu, portál se sochařskou výzdobou z 13. století. Zastávka u impozantního římského akvaduktu zvaného Ďáblův most. Odpoledne pobyt u moře. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní pobyt u moře. Volných dní můžete využít k individuální návštěvě velkolepého zábavního parku Port Aventura na okraji Salou. Tento park patří mezi ty nejlepší zábavní parky, které můžete v Evropě najít. Park je velice rozlehlý, je rozdělen do 5 tématických prostředí a to na té nejvyšší úrovni. Části jako: Polynesie, Čína, Mexiko, starý západ či středomoří znějí exotickým ná­dechem a pro nás středoevropany už jen to znamená, větší lákadlo na návštěvu tohoto parku. Park je zaměřen pro všechny věkové kategorie. V rámci volna je také možné navštívit vodní park v La Pinedě – nespočetné množství skluzavek, tobogánů, vířivých proudů a mnoha dalších vodních atrakcí. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výlet za „kláštery a vínem“ do vnitrozemí do vinařské oblasti, která proslula výrobou „španělského šampaňského vína“ zvaného Cava. Návštěva prvního z pozoruhodných klášterů – cisterciánský klášter Santes Creus, který je důkazem nebývalé moci církve v dobách středověku. Zastávka v městečku Montblanc, které je obehnané zachovalými hradbami s úzkými kamennými uličkami. Odpoledne prohlídka cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet, královské pohřebiště, interiér klášterního kostela s velkým renesančním oltářem z roku 1527 od mistra Damiána Formenta. Celý klášter jako architektonický skvost byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní pobyt u moře, případně individuální výlety. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Výlet za historií templářů podél řeky Ebro pod pohoří Serra de Montsant a na Costa del Azahar. Přejezd mezi vápencovými kopci s borovicovými lesy. Návštěva templářského hradu Castell de Miravet, který se pyšně tyčí nad údolím řeky Ebro a skýtá panoramatické výhledy. Zastávka v městě Tortosa s okázalou gotickou katedrálou postavenou na místě mešity. Dále prohlídka historického centra Peňiscoly, kterému dominuje hrad postavený templáři ve 13. století. Možnost koupání na krásných písečných plážích Peňiscoly. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní pobyt u moře.Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Transfer na letiště a odlet z Barcelony zpět do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Španělsko - Slunečné pobřeží, katalánské kláštery - letecky ***
v cenách od 21 990 Kč