Rozkvetlé Holandsko, země mlýnů, dřeváků a sýrů **

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Nizozemí
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: 2x večeře 1320 Kč, komplexní pojištění 150 Kč
Vstupy: 60 EUR
zobrazit 1 termín
Květen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Odjezdové místo N8 bez příplatku.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ranních hodinách. Večer se zastavíme v Kolíně nad Rýnem a krátce si prohlédneme historické centrum s Dómem, nejslavnější gotickou stavbu Německa. Dojezd na ubytování. Nocleh.

2. den

Návštěva holandského Delftu – města proslulého výrobou modrobílé keramiky. Návštěva sídelního města královny a parlamentu Den Haag a seznámíme se také s Binnenhofem, srdcem Holandska. V Madurodamu, navštívíme park miniatur, který představuje miniatury nejznámějších historických i moderních staveb země. Nedaleký Scheveningen je vyhlášeným lázeňským a rekreačním centrem společenské smetánky. Nocleh.

3. den

Návštěva květinového parku Keukenhof, kde rozkvétají od března do května miliony tulipánů a jiných jarních květů. Najdeme zde nejen království tulipánů, krokusů, hyacintů, narcisů, macešek a modřenců, ale také kryté haly s orchidejemi, amarylisy, fuchsiemi a dalšími květinovými krasavci. Odpoledne historický Naardenu, který je u nás spojován především se jménem J. A. Komenského. Návštěva farmy Alida Hoeve, která udržuje tradiční výrobní postupy na výrobu pravého Eidamského selského sýra a také Goudy, poznání výroby, degustace a možnost nákupu. Za tradicí se vydáme také do Volendamu – bývalé rybářské vesničky se starobylou atmosférou v úzkých uličkách. Nocleh.

4. den

Skanzen holandské vesnice v Zaandamu s dřevěnými domky a větrnými mlýny ve stylu 17.–18. století, uvidíme tradiční výrobu dřeváků a ochutnáme i některé druhy znamenitých holandských sýrů. Zbývající část dne věnujeme návštěvě hlavního města Amsterodamu. Budeme mít možnost projet se lodí po grachtech, navštívit květinový trh a také některé z muzeí (např. Van Gogh muzeum, Rijksmuzeum se slavnou Noční hlídkou od Rembrandta nebo Muzeum Madame Tussaud, Diamantové muzeum). Osobní volno. Večer odjezd.

5. den

Návrat dopoledne.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Rozkvetlé Holandsko, země mlýnů, dřeváků a sýrů **
v cenách od 7 990 Kč