Tokajské dobrodružství v Uhrách a na Slovensku ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Maďarsko
Ubytování: Tokajské dobrodružství v Uhrách a na Slovensku
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
4× ubytování v hotelu 3* s wellness
4× snídani
3× ochutnávku vín s občerstvením
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 1.900 Kč
3× večeři (švédský stůl) 1.190 Kč
ubytování v apartmá (ložnice a obývací část) 390 Kč, 3. os. v apartmá sleva 600 Kč
pobytová taxa v hotelu cca 6 €/os./pobyt
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Varianta 2:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
4× ubytování v hotelu 3* s wellness
4× snídani
3× ochutnávku vín s občerstvením
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 1.900 Kč
3× večeři (švédský stůl) 1.190 Kč
ubytování v apartmá (ložnice a obývací část) 390 Kč, 3. os. v apartmá sleva 600 Kč
pobytová taxa v hotelu cca 6 €/os./pobyt
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

KOŠICE • SLOVENSKÁ TOKAJSKÁ OBLAST • EGERSZALÓK • EGER • BUKOVÉ HORY • SZALAJKA • MIŠKOLC • TOKAJ • TOKAJSKÁ VINAŘSKÁ OBLAST (UNESCO) • SZENTENDRE (UNESCO) • VYŠEHRAD • OSTŘIHOM

Program zájezdu

1. den

Brzy ráno vyjedeme z Prahy, Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Odpoledne si prohlédneme historické centrum Košic , druhého největšího slovenského města. Během naší procházky opravdu nádherně renovovanou památkovou rezervací s kouzelnou peší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, díky cemu bylo toto město vybráno za evropské hlavní město kultury pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Budeme obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší slovenskou gotickou katedrálu sv. Alžběty, která tomuto centru dominuje. Na ochutnávku vín s občerstvením přijedeme do srdce slovenské tokajské oblasti . Navštívíme vinařství, jehož tělnatá sladká vína získala ocenění i na Grand Prix v Brně. Ochutnáme 6 vzorků ze slovenské tokajské oblasti spolu s malým "záhryzkem" – slaninkou a sýrem. Budeme si zde moci i výhodně víno nakoupit. V pozdních večerních hodinách se ubytujeme nedaleko Egeru ve vesničce Egerszalók . Náš hotel má vlastní menší lázně – tři bazény s termální vodou (vstup v ceně).

2. den

Po snídani se nejprve zastavíme v Egeru – městě, které je pokládáno za barokní perlu Maďarska. Vystoupáme na hrad a dozvíme se zde, proč město dostalo za statečného odboje proti Turkům přídomek "Město lásky k vlasti". Prohlédneme si barokní náměstí, navštívíme kostel sv. Antonína z Padovy, 40metrový minaret, který je jednou z nejseverneji situovaných památek turecké éry v Evropě, radnici komitátu Heves, barokní ulici L. Kossutha. V klasicistické Arcibiskupské katedrále, druhém největším kostele v Maďarsku, spatříme také nejvetší varhany v zemi. Nejstarší vyhlídkový mrakodrap v Evropě se nachází v bývalém Arcibiskupském lyceu – dnes Vysoké škole pedagogické. Cestou zpět nás čeká návšteva moderního vinařství, kde se objevuje moderní adjustace vína – tato vína egerské oblasti nás určitě zaujmou svojí elegancí. Po návratu do Egerszalók budeme mít možnost strávit odpoledne v moderní adjustace vína – tato vína egerské oblasti nás určitě zaujmou svojí elegancí. Po návratu do Egerszalók budeme mít možnost strávit odpoledne v termálním areálu Egerszalók , kde se nachází i solné útvary nazývané maďarské Pamukkale. V areálu se nachází 17 vnitřních a vnějších zážitkových bazénů, jacuzzi i svět saun. Ostatní se mohou projít do hotelu a strávit příjemné odpoledne relaxací v hotelovém termálním bazénu. Večeře v našem hotelu jsou podávány formou švédského stolu.

3. den

Po snídani navštívíme romantickou oblast Bukových hor. Budeme projíždět územím, které patří k nejhornatější oblasti Maďarska s téměř 300 objevenými jeskyněmi. Ve vesničce Szilvásvárad nastoupíme do vláčku a pojedeme 5 km dlouhým údolím řeky Szalajka . Projdeme se k vodopádu Fátyol, kde proud Salajky stéká po 17 m vysokém přírodním schodišti. Do údolí mužeme sejít príjemnou hodinovou procházkou nebo sjet vláčkem. Poté odjedeme do vesničky Noszvaj, abychom v rodinném vinařství degustovali klasická vína z oblasti Egeru (5 vzorků vín, sýr, chléb a jablíčka). Moderní technologie se zde snoubí s historií sklepů. Celkový dojem však doceníme, teprve až ochutnáme vynikající B&H Bikavér tohoto vinařství. Velmi oblíbené jsou zde i nákupy. V podvečer návrat do hotelu, možnost relaxace v bazénech, večeře.

4. den

Po snídani navštívíme Miškolc , třetí největší maďarské město. Nejvýznamnější stavební památkou Miškolce je Řecko- -ortodoxní kostel s nádherným 16 m vysokým ikonostasem, který líčí v 88 obrazech život Ježíšův, a obrazem milosrdné "Černé Panny Marie z Kazán", kterou darovala carevna Kateřina II. Ti, kteří dají přednost koupání, mohou navštívit unikátní jeskynní termální lázně Miskolctapolca . Zdejší koupání je jedinečným zážitkem díky speciálním světelným efektům v jeskynních bazénech, podvodnímu proudu a bublinkové koupeli. Odpoledne přijedeme do významné vinarské oblasti Tokaj , která světu dodává již 450 let světoznámé tokajské víno, které je také nazýváno "král vín a víno králů", neboť k jeho odběratelům a milovníkům patřili již před 450 lety ruští carové, polští králové, ba i sám římský papež. V Tokaji navštívíme slavný Rákocziho sklep s 24 podzemními chodbami, kde je uskladněno až 20.000 hektolitrů vína. Součástí prohlídky je i degustace znamenitých tokajských vín (4 vzorky a pogácsa). V tomto malebném vinařském městečku, které si uchovalo svůj historický ráz, budeme mít také čas na procházku, která nás dovede až k soutoku řek Tisy a Bodrogu. V podvečer se ještě zastavíme ve vyhlášeném "Údolí krásných žen" s více než dvěma sty vinnými sklípky. Po návratu do hotelu večeře a relaxace.

5. den

Po snídani pojedeme do nádherné oblasti maďarského Dunaje. Nejprve se zastavíme v Szentendre , romantickém městečku, které inspirovalo ve své tvorbě řadu umělců. V labyrintu malebných uliček si nakoupíme vyhlášenou papriku nebo jiné typické suvenýry. Určitě se necháme zlákat k posezení v jedné z kavárniček a neměli bychom si nechat ujít místní halaszle, guláš a jiné vyhlášené speciality. Zaposloucháme se do klapotu koňských drožek a na chvíli se tak preneseme do minulého století. Poté navštívíme Vyšehrad – bývalou luxusní středověkou rezidenci významného renesančního krále Matyáše. S Maďarskem se rozloučíme v Ostřihomi návštevou nejvetší katedrály v zemi, ve které je pochován i první maďarský král. Do Brna přijedeme v pozdních večerních hodinách, do Prahy v nočních hodinách.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Tokajské dobrodružství v Uhrách a na Slovensku ***
v cenách od 8 547 Kč do 8 733 Kč