Švýcarské železnice - světové dědictví UNESCO **

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), vlakové jízdné Filisur-Davos, lanovku na Schatzalp, dopravu luxusním autobusem, průvodce, mapu Švýcarska s informacemi
Cena nezahrnuje: komplexní pojištění
Vstupy: 86 CHF
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem a Švýcarskem do kantonu Graubünden. Ráno výjezd do průsmyku Julier (2284 m n.m.), tento průsmyk využívali již Římané. Po zastávce sjezd do údolí Engadin, odkud přes další průsmyk Bernina do údolí Val Poschiavo. Prohlídka známého kruhového viaduktu Brusio, odjezd do Poschiava kolem stejnojmenného jezera. Z Poschiava vlakem po trase Bernina Expressu do průsmyku Bernina (2238 m n.m.), vlak stoupá do hor přes množství viaduktů. V průsmyku Bernina je nádherné jezero Lago Bianco uprostřed velehor. Odjezd do Svatého Mořice, prohlídka mondénních horských lázní. Ze Svatého Mořice vlakem po trase Glacier Expressu přes průsmyk Albula do Tiefencastelu, vlak jede soustavou kruhových tunelů a viaduktů nádhernou alpskou přírodou. Vrcholem je přejezd světoznámého viaduktu Landwasser, 136 metrů dlouhý s poloměrem zatáčky 100 metrů. Železnice Rhétské dráhy přes průsmyky Bernina a Albula jsou zapsány do světového dědictví UNESCO. Z Tiefencastelu autobusem do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města, ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd přes Klosters do Churu - centra kantonu Graubünden a nejstaršího sídla ve Švýcarsku, první nálezy lidského osídlení jsou staré přes pět tisíc let. Vlakem do horské Arosy (1742 m n.m.), vlak na trati dlouhé 26 kilometrů vystoupá o tisíc výškových metrů množstvím serpentin, mostů a tunelů, zlatým hřebem je přejezd viaduktu Langwieser. Prohlídka Arosy, nádherného střediska uprostřed hor. Návrat vlakem do Churu a prohlídka historického centra, město je sídlem biskupství již od středověku. Přejezd autobusem do Filisuru. Cestou dvě významné zastávky. První zastávka u kamenného železničního mostu Solisbrücke nad hlubokou soutěsku. Na druhé zastávce těsně před Filisurem krátká vycházka přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Vlakem z Filisuru do Davosu, vlak překonává viadukt Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Návrat do hotelu. Večeře. Po večeři procházka po Davosu a výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.). Ze Schatzalpu nádherný rozhled na Davos a okolní hory. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Churu, nástup do Rhétské dráhy a odjezd do Ilanzu. Vlak jede 400 metrů hlubokou soutěskou Rýna, nádherné pohledy skýtá mléčně zelený divoký Rýn a okolní vápencové skály. Odjezd do Disentisu, prohlídka benediktinského opatství. Přejezd přes průsmyk Oberalp do Andermattu. Zastávka ve Wassenu s vyhlídkovou plošinou na točité tunely Gotthardské dráhy, vlak projede okolo třikrát v různých výškách a směrech. Odjezd do Luzernu na břehu jezeru Vierwaldstättersee. Lodní výlet po jezeře, okolním horám dominuje mohutná hora Pilatus na jejímž úpatí se město rozkládá. Po přistání prohlídka historického centra Luzernu s dřevěnými mosty přes řeku Reuss. Odjezd do ČR.

5. den

Návrat ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Švýcarské železnice - světové dědictví UNESCO **
v cenách od 7 890 Kč