Glacier Express a Matterhorn ***
Celkové hodnocení zájezdu: | 3.7 / 5 | (3 hodnocení) | |
Ohodnoťte zájezd: |
Destinace: |
|
|
Strava: | Snídaně | |
Doprava: | Autobus |
Termíny, ceny a rezervace zájezdu
Strava: | Snídaně |
Doprava: | Autobus |
Odlety: |
Praha |
Cena zahrnuje: | 2 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), 1 večeři, dopravu luxusním autobusem, cestu originál Glacier Expressem na trase Brig-Svatý Mořic, průvodce, mapu Švýcarska s informacemi |
Cena nezahrnuje: | komplexní pojištění; pobytovou taxu 7 CHF/osoba/noc, která se platí hotově v hotelu. Po zaplacení pobytové taxy je zdarma lanovka na Hohsaas (3098 m n.m.) Vstupy: 32 CHF |
Termín | Počet nocí | Cena od | Rezervace |
---|---|---|---|
16.6.2017 - 19.6.2017 | 3 | 10 490 Kč | Rezervace |
Termín | Počet nocí | Cena od | Rezervace |
---|---|---|---|
15.9.2017 - 18.9.2017 | 3 | 10 490 Kč | Rezervace |
Popis zájezdu
Popis
POZOR: Zájemci o OBĚD V GLACIER EXPRESSU (hlavní jídlo + dezert) ho nyní mohou získat ZDARMA, tj. standardní příplatek 910 Kč je snížen na 0 Kč; Jedná se o mimořádnou nabídku připravenou ve spolupráci s Rhétskou dráhou (Rhätische Bahn AG) s platností do odvolání.
NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte slevu 800,-Kč/os. u dětí do 16 let, která lze navíc kombinovat se slevou pro 3. a 4. osobu na pokoji ve výši 500,-Kč/os. Dítě do 16 let ve 3lůžkovém nebo 4lůžkovém pokoji s rodiči má tedy nárok na slevu 1.300,-Kč!!!
Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák a Beroun bez příplatku.
Program zájezdu
1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem a Rakouskem kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Průjezd okolo jezera Vierwaldstättersee a krajinou dalších krásných jezer do průsmyku Brünig. Zastávka v průsmyku Grimsel s výhledem na Bernské a Walliské Alpy a ledovec Rhonegletscher. Pozdě večer ubytování v hotelu Monte Moro v Saas Almagell. Nocleh.
2. den
Snídaně. Odjezd do Täsche. Zubačkou do Zermattu, nejbohatší švýcarské obce. Alpským metrem na Sunneggu (2288 m n.m.), v jezeru Leisee se zrcadlí mohutná pyramida Matterhornu lemovaná věncem okolních čtyřtisícovek. Návrat do Zermattu. Prohlídka Zermattu s dřevěnými walliskými domy a mondénními hotely. Odjezd do Saas-Grund. Výjezd kabinovou lanovkou na Kreuzboden (2397 m n.m.) a dále na Hohsaas (3098 m n.m.) pod mohutným Weissmiesem. Panoramatický výhled na protilehlé čtyřtisícovky a pod nimi na horské terase ležící Saas-Fee. Lanovkou zpět do Saas Grundu. Výjezd do Saas Fee, alpského střediska obklopeného 13 čtyřtisícovkami a ledovci, prohlídka. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.
3. den
Snídaně. Odjezd do Brigu, krátká prohlídka města. Nástup do věhlasného Glacier Expressu - nejpomalejšího rychlíku na světě. Vlak jede nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp, které je možno obdivovat z klimatizovaných panoramatických vozů s částečně prosklenou střechou. Objednaný oběd je servírován během jízdy, aniž by bylo nutno opustit pohodlné sedadlo. Nejdříve cesta hlubokým údolím Rhony podél walliských dřevěných domů a barokních vesnických kostelíků, v jednom místě se vlak otočí v tunelu o 270 stupňů a vystoupá přitom o 150 metrů. Potom se údolí horní Rhony rozšíří a za Oberwaldem vlak pojede 20 minut 15 km dlouhým tunelem Furka až do horského Andermattu. V Andermattu je zapřažena lokomotiva s ozubnicovým pohonem a vlak začne pomocí ozubnice stoupat do průsmyku Oberalp (2033 m n.m.) - nejvyššího bodu trasy se stejnojmenným horským jezerem uprostřed mohutných alpských štítů. Při sjezdu do Disentisu s monumentálním benediktinským klášterem se naskýtají nádherné výhledy. V Disentisu je zapřažena opět normální lokomotiva a za Ilanzem se vlak ponoří do Rýnské soutěsky. V hlubokém kaňonu jsou koleje těsně podél Rýna, okolo se tyčí mohutné bílé skalní stěny. Po opuštění soutěsky vlak mine v Reichenau soutok Předního a Zadního Rýna a pokračuje širokým údolím do Thusisu, kde se rozloučí s Rýnem. Za Thusisem se údolí opět zužuje, vlak totiž projíždí soutěskou Schyn proti toku Albuly do Tiefencastelu. V Tiefencastelu začíná známá trať přes průsmyk Albula, která je zahrnuta na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Nejdříve vlak jede krajinou zelených horských luk a malebných hor. Před Filisurem je světoznámý 65 metrů vysoký a 130 metrů dlouhý viadukt Landwasser, který je zakončen ohromujícím vjezdem do tunelu ve skalním masivu. A pak vlak stoupá z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Hned za Predou začíná tunel Albula dlouhý skoro 6 km. Za tunelem se otevře pohled do údolí Engadin a vlak klesá až do mondénního Svatého Mořice. Po výstupu z vlaku odjezd podél toku Innu údolím Engadin do ČR. Po výstupu z vlaku odjezd podél toku Innu údolím Engadin do ČR.
4. den
Návrat ráno.
→ Přejít na 2 termíny dovolené Glacier Express a Matterhorn ***
v cenách od 10 490 Kč
Chcete se k zájezdu na něco zeptat?
Pokud máte jakékoli dotazy k zájezdu, neváhejte nás kontaktovat pomocí následujícího formuláře. Odpovíme Vám co nejdříve to bude možné (obvykle do 24 hodin).
Pořadatel zájezdu: inex