Davos **

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5 nocí s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), vlakové jízdné Bergün-Preda a Filisur-Davos, všechny lanovky dle programu (karta Davos), dopravu luxusním autobusem, průvodce, mapu Švýcarska s informacemi
Cena nezahrnuje: komplexní pojištění
Vstupy: Nulové výdaje – všechny lanovky v programu v ceně!
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák, Beroun, Brno a Jihlava bez příplatku.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ráno. Přejezd Německem k Bodamskému jezeru, průjezd Bregenzem po rakouském břehu jezera do Švýcarska. Kvečeru příjezd do světoznámého Davosu. Ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru. Procházka po Davosu a výjezd pozemní lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.). Ze Schatzalpu nádherný rozhled na Davos a okolní hory. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Gotschnagrat (2285 m n.m.). Panoramatickou cestou k chatě Parsennhütte (2200 m n.m.). Od chaty dále po panoramatické cestě až do Meierhofer Tälli. Z křižovatky cest výstup k horskému jezírku Totalpsee, po menším odpočinku další výstup do vysokohorského sedla Weissfluhjoch (2662 m n.m.). Ze sedla návrat do Davosu pozemní lanovkou Parsennbahn. Procházka přes Davos lázeňským parkem k hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do Glaris. Výjezd kabinovou lanovkou na Rinerhorn (2053 m n.m.). Pohodlnou cestou s výhledy na Abirügg (2105 m n.m.). Úbočím sestup do údolí potoka Sertig do stejnojmenné horské vesničky. Po občerstvení výstup k horskému jezírku Stadlersee a dále na vrchol Jakobshorn (2590 m n.m.). Z vrcholu panoramatický výhled na Davos a okolní alpské vrcholky. Kabinovou lanovkou zpět do Davosu a krátká procházka k hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Bergünu, malebné horské obce na trase železnice do průsmyku Albula. Celá železniční trať až do Svatého Mořice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Vlakem z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Z Predy sestup zpět do Bergünu po železniční naučné stezce podél tratě. Při sestupu se prochází kolem všech tunelů a viaduktů, které se navzájem proplétají, pod nimi dovádí zpěněná říčka Albula. Přejezd autobusem do Filisuru. Cestou během malé zastávky u Filisuru krátká vycházka přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Vlakem z Filisuru do Davosu, vlak překonává viadukt Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Madrisu (1887 m n.m.). Mírný výstup na Zügenhüttli (2063 m n.m.), poté po horizontále na Älpli (2034 m n.m.). Po odpočinku výstup do sedla Schaffürgli (2394 m n.m.) přímo pod Madrisahornem. Sestup zpět přes Saaser Alp na Madrisu. Při sestupu krásné pohledy na protilehlý vrchol Weissfluh nad Davosem. Návrat lanovkou a autobusem do Davosu. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd k pozemní lanovce Parsennbahn. Lanovkou až na vrchol Weissfluh (2844 m n.m.). Z vrcholu nádherný kruhový rozhled. Návrat lanovkou do sedla Weissfluhjoch (2662 m n.m.). Mírný sestup údolím Haupter Tälli do sedla Strelapass (2352 m n.m.). Po občerstvení v horské restauraci sestup po nádherné panoramatické cestě nad Davosem až do mezistanice Parsennbahn, po celou cestu krásné výhledy na Davos, jezero a okolní hory. Večer odjezd do ČR.

7. den

Návrat ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Davos **
v cenách od 13 990 Kč