Skotsko s návštěvou Orknejských ostrovů a ostrova Sky **

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), zpáteční letenku Praha-Edinburgh, letištní a bezpečnostní taxy (2500 Kč), průvodce, dopravu autobusem ve Skotsku, trajekt z ostrova Skye
Cena nezahrnuje: 6x večeře 3600 Kč, fakultativní výlet Orkneje 1800 Kč, komplexní pojištění 240 Kč
Vstupy: 90 GBP
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Edinburghu, transfer z letiště do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd na poloostrov Fife do světově proslulého domova golfu, St. Andrews. Možnost návštěvy muzea golfu nebo hradu ze 13. století s vyhlídkou na Severní moře, zříceniny kdysi největší skotské katedrály, která dodnes svědčí o její středověké nádheře, nebo jen procházka starobylými uličkami. Odpoledne přejezd na východní pobřeží Skotska, zastávka v původně rybářské vesnici Stonehaven s malebným přístavem a u impozantního hradu Dunnottar, rozlehlé zříceniny vystavěné na skalisku 50 m nad mořem. Pohled na tento hrad každého uchvátí a patří k nejčastěji fotografovaným motivům ve Skotsku. Ubytování na východním pobřeží Skotska. Nocleh.

3. den

Snídaně. Zastávka u hradu Fyvie, který je nejlepší ukázkou skotské šlechtické architektury. Jeho pět věží uchovává památku na pět století skotské historie. Průjezd oblastí Speyside, světově proslulou svými palírnami whisky. Návštěva některé z palíren s ochutnávkou. Ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Ráno odjezd do Thursa, nejsevernějšího města britského kontinentu. Pobyt v tomto letovisku na pobřeží a procházky starým městem, podél pobřeží po Victoria walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu, návštěva místního muzea. Fakultativně celodenní výlet na Orknejské ostrovy: Trajekt lodí a okružní jízda po ostrově s návštěvou slavných prehistorických lokalit Skara Brae, Ring of Brodgar se slunečním kruhem z doby okolo roku 3.000 př. n. l., oblasti u vesnice Stenness s menhiry i hlavního centra ostrovů Kirkwallu se zajímavou architekturou a strmými uličkami. Návštěva ostrovů nabídne i možnosti pozorování jedinečné flory a fauny, ať již během trajektu či okružní jízdy a upoutá svou atmosférou blízkou návštěvě norských fjordů. Odpoledne trajekt zpět na pevninu a návrat na ubytování. (V případě špatného počasí či změn jízdního řádu trajektové přepravy si vyhrazujeme právo upravit program tohoto dne). Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd k jezeru Loch Ness, projížďka kolem jezera se zastávkou u zřícenin hradu Urquhart s kouzelnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Návštěva malebného městečka Fort Augustus s opatstvím, krásným výhledem na jezero Loch Ness a zajímavým systémem zdymadel na Kaledonském kanále nazvaném Neptunovo schodiště. Možnost fakultativní projížďky po jezeře Loch Ness. K večeru odjezd na ubytování. Nocleh.

6. den

Snídaně. Celodenní výlet na ostrov Skye, ostrov s krásnou přírodní scenérií i bohatou historií. Zastávka u hradu Dunvegan, kde je při příznivém počasí možné odjet i do laguny, v níž žije asi 300 tuleňů. Dále návštěva hlavního města ostrova Portree s malebnou řadou barevných domů na pobřeží zátoky a projížďka po jihovýchodním pobřeží ostrova. Trajekt na pevninu a návrat na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně. Průjezd kouzelnou skotskou krajinou s vysokými horami, říčkami, vodopády i vřesovišti. Zastávka ve Stirlingu, bývalém královském městě s mohutným hradem. Procházka malebnými uličkami starého městečka. Okolo poledne odjezd do Edinburghu. Odpoledne prohlídka města – hrad se skotskými korunovačními klenoty, hlavní třída starého města Royal Mile, zámek Holyrood House – skotské sídlo anglické královny, Scotch Whisky centrum, Skotská národní galerie aj. Večerní procházka centrem Edinburghu, možnost posezení v typických skotských hospůdkách se skotskou hudbou. Večer ubytování v Edinburghu. Nocleh.

8. den

Snídaně. Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy. Po poledni přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Skotsko s návštěvou Orknejských ostrovů a ostrova Sky **
v cenách od 27 490 Kč