Skotsko - Grand Tour, Military Tattoo a Orkneye **

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5 nocí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 2 noci na trajektu Amsterdam–Newcastle (4lůžkové kabiny), 3 snídaně, 1 večeře, dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 300 Kč, 2lůžková kabina 1950 Kč/ osoba, vlak Harryho Pottera 1390 Kč, Military Tattoo 1250–2750 Kč, výlet na Orkneye 1990 Kč
Vstupy: 90 GBP
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd do Holandska.

2. den

Příjezd do Amsterdamu, krátká prohlídka centra. Doba zastávky v Amsterdamu závisí na dopravní situaci během tranzitu z ČR. Nalodění na večerní trajekt do Newcastle. Ubytování a nocleh.

3. den

Dopoledne vylodění v Newcastlu. Cesta do oblasti Edinburghu. Odpoledne návštěva palírny whisky v Glenkinchie. V podvečer zastávka u Rosslyn Chapel – krásná kaple z 15. století, údajné místo odpočinku Svatého grálu (film Šifra mistra Leonarda). Ubytování v okolí Edinburghu.

4. den

Ráno vyrazíme do mekky golfu, městečka St. Andrews na východním pobřeží Skotska. Budete moci obdivovat pozůstatky velkolepé katedrály z 12. století, i se projít po nejstarším a nejproslulejším golfovém hřišti. Návštěva královského Edinburghu. Procházka královskou mílí, návštěva hradu a večer možnost návštěvy představení Milittary Tattoo. Nocleh.

5. den

eden z nejkrásnějších hradů ve Skotsku – hrad Stirling a krátká návštěva u památníku skotského hrdiny Williama Wallace. Poté zamíříme do malebné části Skotska – Trossachs s řadou krásných jezer, jedno z nejkrásnějších skotských jezer Loch Lomond. Průjezd tajemným vřesovištěm Rannoch Moor a úchvatným údolím Glencoe, které je považováno za jednu z nejkrásnějších přírodních partií Skotska. Nenáročná turistická vycházka (cca 1,5 hodiny, dle aktuálního počasí) do tzv. Ztraceného údolí. Odpoledne dorazíme k zálivům Severního moře. Po cestě se vám nabídne řada nádherných výhledů na západní pobřeží Skotska, jeho zálivy a ostrovy i na nejvyšší horu Skotska – Ben Nevis. Ubytování v oblasti Fort William.

6. den

Městečko Fort William a dále pak můžete vyrazit vlakem Harryho Pottera přes proslulý Glenfinnanský viadukt do městečka Mallaig (ostatní, tuto cestu absolvují po jiné trase autokarem, při této cestě krátká zastávka v městečku Arisaig, bývalém výcvikovém středisku speciálních jednotek, u památníku československých vojáků bojujících v Británii). Odpoledne návštěva jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších skotských středověkých hradů Eilean Donan Castle. Ubytování, večeře, nocleh.

7. den

Ráno zamíříme k jezeru Loch Ness. Zastavíme se u zřícenin hradu Urquhart Castle, místě nejčastějšího výskytu lochneské nestvůry. Odtud zamíříme dále na sever Skotska. Krátká zastávka v městečku Inverness. Návštěva města Thurso, nejsevernějšího města britského kontinentu, procházka starým městem, podél pobřeží po Victoria Walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu. Nocleh.

8. den

Celodenní fakultativní výlet na souostroví Orkneye, které je úchvatné především pro své rozeklané skalnaté pobřeží, ptačí rezervace a megalitické památky. Z přístavu John Groats trajektem do městečka Burwick na Orkneyích. Autokarový okruh po ostrově, během nějž postupně navštívíte či uvidíte: Scapa Flow – proslulou námořní základnu britského válečného loďstva. Na jejím dně je potopeno přes 80 lodí německého námořnictva z doby 1. světové války. Italskou kapli – zajímavý architektonický výtvor, který postavili italští váleční zajatci během 2. světové války. Kirkwall – hlavní město Orkneyí s proslulou normanskou katedrálou. Skara Brae – unikátně dochované město z doby bronzové, pohřbené pod nánosy písku. Standing Stones Stenness – unikátní „stojící kameny“, megalitická památka. Ring of Brodgar – kamenný kruh z doby bronzové, další z ostrovních památek UNESCO. Večer návrat trajektem. Noční přejezd do jižní části Skotska.

9. den

Ráno zastávka v hraničním městečku Jedburgh, v kterém pobývala i Marie Stuartovna. Dopoledne prohlídka centra města Newcastle, možnost návštěvy normanského hradu Castle Keep či prohlídka katedrály sv. Nicholase. Odpoledne nalodění na trajekt, ubytování v kajutách. Noční plavba.

10. den

Dopoledne vylodění v Amsterdamu. Návrat v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Skotsko - Grand Tour, Military Tattoo a Orkneye **
v cenách od 18 990 Kč