Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí s polopenzí v hotelu 3* (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), leteckou dopravu Praha/Brno – Palma de Mallorca - Praha/Brno, letištní taxy (2500 Kč), transfery, dopravu autobusem ve Španělsku, výlety dle programu, průvodce
Cena nezahrnuje: Fakultativní výlet lodí na ostrov Sa Dragonera 750 Kč, komplexní pojištění 240 Kč
Vstupy: 80 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2017
zobrazit 2 termíny
Červenec 2017
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Zájezd ve spolupráci s partnerskou CK.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy nebo Brna. Transfer na ubytování do hotelu s bazénem (max. 200 metrů od moře).

2. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

3. den

Návštěva Palma de Mallorca. Procházka historickým centrem s gotickou katedrálou ze 13. stol., renesanční městské hradby, parkem Parc del Mar, palác Almudeina a gotická čtvrt. Návštěva vesničky Valldemossa, procházka po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů. Bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár, Frederik Chopin a George Sandová.

4. den

Fakultativně výlet lodí podél jihozápadního pobřeží plného zátok a skalnatých výběžků k ostrovu Sa Dragonera. Volno na ostrově a po té pokračování do zátoky Egos na koupání. Malé občerstvení na lodi. Odpoledne volno.

5. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

6. den

Celodenní výlet po přírodních místech severozápadní části ostrova. Klášter Lluc, poutní místo Mallorky, krkolomnou horskou silnicí sjedete na pobřeží do Sa Calobry – rajského místa s nádherným koupáním či procházkami, tunelem vysekaným ve skále i soutěskou, ze které ústi do moře dva horské potoky. Na lodi se dále poplavíte podél pobřeží ostrova do malebného přístavu Port Soller. Po krátké pauze v přístavu, se vydáte vlakem na cestu do Palmy, po cestě budete míjet plantáže s pomerančovníky a mandlovníky a projedete řadou tunelů. Návrat na ubytování.

7. den

Celodenní výlet na severní pobřeží, návštěva trhu ve městě Alcudia, se středověkým jádrem obehnaným dochovanými hradbami. Užijete si atmosféru prodeje domácích zvířat, typických řemeslných výrobků, vonícího čerstvého ovoce a zeleniny. Pokračování přes Port Pollensa k mysu Formentor, k vyhlídce Es Colomer. Z plošiny situované v nadmořské výšce 200 metrů si můžete vychutnat výhled na skalnaté útesy omývané ocelově modrým mořem. Nástup na loď (za příznivého počasí) a plavba do přístavu Port Pollensa, volno ke koupání nebo k procházkám. Návrat na ubytování.

8. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy nebo Brna.

 

→ Přejít na 5 termínů dovolené Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví ***
v cenách od 19 890 Kč do 20 890 Kč