Katalánsko ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí s polopenzí v 3* hotelu na Costa Bravě (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), autobusovou dopravu, česky mluvícího delegáta v místě pobytu
Cena nezahrnuje: Fakultativní výlet do Andorry 1900 Kč, fakultativní výlet lodí při pobřeží při cestě zpět z Tossy 550 Kč, komplexní pojištění 300 Kč
Vstupy: 90 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2017
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd v dopoledních hodinách, noční přejezd Francií.

2. den

Ráno příjezd na pobřeží Costa Brava. Ubytování kolem poledne, volný den s možností koupání. Večeře, nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne odjezd do Blanes, návštěva nejkrásnější botanické zahrady Costa Bravy Jardí Botanic Mar i Mutra založené roku 1928 se 7000 druhy středozemních a tropických rostlin, afrických sukulentů), odpoledne odjezd do Tossa de Mar, jednoho z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Costa Brava (Villa Vieja – opevněná část Tossy – hradby z 12. a 13. století s obrannými věžemi, centrum s domy ze 14. až 17. století, kostel Sant Vincenc, Museo Municipal s díly moderního umění – Marc Chagall). Cestu do hotelu si můžeme zpříjemnit cestou lodí (fakultativně). Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Snídaně. Celodenní výlet s prohlídkou historického centra Gerony – prohlídka katedrály, starého města, domů na nábřeží Oňar, židovského města. Odjezd do Besalu, nádherného středověkého města se zachovalou románskou kulturou. Hlavní dominantou je opevněný kamenný most z 11. století. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní prohlídka hlavního města Katalánska Barcelony – gotická čtvrť, katedrála, oblast přístavu, Sagrada Familia, volno s možností návštěv muzeí (FC Barcelona, Picassovo, atd.). Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Fakultativní výlet do horského státu Andorra, nezávislého knížectví ve východní části Pyrenejí mezi Španělskem a Francií. Nádherné jsou horské scenérie, divoká příroda a starobylé tradice tohoto státečku, jednoho z nejmenších v Evropě. Prohlídka hlavního města Andorra la Vella, zajímavá možnost nákupů v bezcelní zóně, volno. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Po snídani odjezdu do Figueres, návštěva muzea Salvadora Daliho. Odpoledne navštívíme půvabná středověká městečka ve vnitrozemí – Pals, malebně vztyčené na kopci mezi rýžovými poli a Begur, město se zajímavými architektonickými památkami, s ruinami hradu z 9. století a nádherným výhledem na pobřeží. Ve­čeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Celodenní výlet na klášter Montserrat s bazilikou z 11. stol. uchovávající Černou Madonu, patronku Katalánska. Vznikla zde nejstarší doložená škola církevního zpěvu v Evropě, působící dodnes. Po prohlídce kláštera návštěva vinných sklepů Codorniu známých výrobou šampaňského tradiční metodou, kterému se ve Španělsku říká cava. Návrat v podvečer. Večeře, nocleh.

9. den

Snídaně. Individuální volno v letovisku u moře. večer odjezd, noční přejezd.

10. den

Návrat v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené Katalánsko ***
v cenách od 11 490 Kč do 14 490 Kč