Pobaltské republiky a Petrohrad

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 6 nocí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6 snídaní, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 300 Kč, vízum do Ruska 2290 Kč
Vstupy: 165 EUR
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Pokoj na sloučení není možný.

Program zájezdu

1. den

Odjezd odpoledne, přejezd přes Polsko.

2. den

Hlavní město Lotyšska Riga se starým městem na východním břehu řeky Daugavy. Při celodenní prohlídce uvidíme mj. gotický dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Nocleh.

3. den

Snídaně. NP Gauja – unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji a cihlový hrad Turaida, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Odjezd do Tallinnu. Nocleh.

4. den

Snídaně. Krásy estonské metropole Tallinnu (UNESCO) si vychutnáme při pěší procházce městem. Ve zdejších uličkách si budeme připadat jako bychom se v čase vrátili o několik staletí zpět. Projdeme se starým hanzovním městem, které je z velké části obehnáno původními hradbami. Uvidíme starobylou lékárnu a radnici a na hradním návrší Toompea katedrálu Alexandra Něvského. Přejezd na nocleh k Petrohradu.

5. den

Snídaně. Letní sídlo ruských carů Petrodvorce – palácový a parkový komplex z 18. a 19. století vybudovaný carem Petrem Velikým, kde je umístěno přes 170 fontán. Přejezd do Petrohradu – procházka historickým centrem, Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, Něvský prospekt a křižník Aurora. Večerní výlet do centra města. Nocleh.

6. den

Snídaně. Přejezd do bývalého carského sídla Puškina (Carskoje Selo), jemuž dominuje Kateřinský palác s Jantarovou komnatou. Pokračování prohlídky Petrohradu. Nocleh.

7. den

Snídaně. Dokončení prohlídky Petrohradu – Zimní palác, Ermitáž, Palácové náměstí s Alexandrovým sloupem, procházka po Něvském prospektu, klavní tepně Petrohradu. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do Litvy.

8. den

Příjezd do Vilniusu hlavního a největšího města Litvy, prohlídka historického centra. Nocleh.

9. den

Snídaně. Návštěva vodního hradu Trakai, jedinečné památky v přírodním parku nedaleko Vilniusu. Odjezd do ČR.

10. den

Příjezd v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Pobaltské republiky a Petrohrad
v cenách od 13 990 Kč