Království švédské, norské, dánské ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 8 nocí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 8 snídaní, 1 oběd, 2 večeře, dopravu klimatizovaným autobusem, trajekty, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 270 Kč, 3 večeře 2250 Kč
Vstupy: 350 DKK, 300 NOK, 300 SEK
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Pokoj na sloučení není možný.

Program zájezdu

1. den

Odjezd dopoledne. Tranzit přes SRN, trajekt Rostock–Gedser, vylodění a přejezd na ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně. Navštívíme starodávné město Roskilde s katedrálou a hroby 37 králů, dále pak uvidíme Muzeum Vikingů a jejich lodí, dánský zámek Frederiksborg Slot a „Hamletův Hrad“ Krongorg. Trajekt do Švédska, přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka Göteborgu – náměstí Gustav Adolfs Torg, kanál Stora Hamn kanal, katedrála Gustavi Domkyrka, budova Admirality a Opery. Odpoledne budeme pokračovat podél šérového pobřeží dále na sever. Zastavíme se v oblasti s pravěkými skalními kresbami Tanumshede. Večeře. Do norského království vjedeme po hraničním mostě Svinesundsbron nad fjordem Idefjorden. Nocleh v Oslu.

4. den

Snídaně. Celodenní prohlídka norské metropole Oslo – pevnost Akershus, královský palác, radnice, budova opery, muzeum vikingských lodí a park se sochami Gustava Vigelanda, zde se projdeme mezi více než 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Navštívíme poloostrov muzeí Bygdoy, kde našla trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili Nansen, Amundsen a Sverdrup. Výjezd na vyhlídku Holmenkollen. Nocleh.

5. den

Snídaně. Přejezd na východ Švédska, zastávka v Örebro. Navečer příjezd do Stockholmu – Gamla Stan (staré město) s královským palácem, budovou Opery, parlamentem a kostelem Storkyrkan. Nocleh.

6. den

Snídaně. Stockholmu – radnice Stadhuset, katedrála Domkyrkan s hrobkami švédských králů. Možnost plavby po jezeře Mälaren, na jejímž konci uvidíte pěkný park u královského paláce Drottningholm. Odpoledne bitevní loď Vasa a fakultativně návštěva prvního skanzenu na světě Skansen. Nocleh.

7. den

Snídaně. Přejezd na jih Švédska se zastávkou na oběd. Prohlédneme si moderní architekturu města Malmö, uvidíme nejvyšší stavbu Skandinávie – mrakodrap „Turning torso“ a unikátní stavbu překlenující Öresundskou úžinu – most Öresundsbro (v kombinaci s tunelem a s umělým ostrovem měří 18 km). Nocleh.

8. den

Snídaně. Přes most Öresundsbro se vrátíme zpět do Dánska. Prohlídka hlavního města Dánska Kodaně – hlavní pěší zóna Ströget a výměna stráží u královského paláce Amalienborg. Z přístavu Nyhavn, kde žil Hans Christian Andersen poplujeme po městských kanálech kolem paláce Christiansborg, kodaňské opery až k symbolu města – Malé mořské víle. Ubytování. Nocleh.

9. den

Snídaně. Trajekt do Německa, tranzitní přejezd, návrat do Prahy navečer. Možnost zajištění letecké dopravy z Kodaně do Prahy (cena na vyžádání).

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Království švédské, norské, dánské ***
v cenách od 23 900 Kč