Metropole Ruska - Moskva a Petrohrad ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rusko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 6 nocí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6 snídaní, leteckou přepravu Praha–Moskva, Petrohrad–Praha, noční přejezd vlakem II. třídy z Moskvy do Petrohradu ve 4-lůžkovém kupé, představení Moskevského cirkusu, dopravu na místě dle programu, místního česky mluvícího průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 240 Kč, vízum do Ruska 2290 Kč, 6 večeří 2790 Kč, 2-lůžkové kupé v I. třídě 2590 Kč
zobrazit 1 termín
Červen 2017
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Vstupy v Moskvě (Treťjakovská galerie, Kreml, klášter v Sergijev Posad) a v Petrohradu (Ermitáž, Kateřinský palác s Jantarovou komnatou, paláce v Petrodvorcích, katedrála sv. Izáka a Petropavlovská pevnost) je nutné rezervovat nejpozději měsíc před odjezdem. Platba na místě v EUR (cca 110EUR).

3-lůžkový pokoj a pokoj na sloučení není možný.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Moskvy, transfer do hotelu. Nocleh.

2. den

Snídaně. Okružní jízda Moskvou – Rudé náměstí, obchodní centrum GUM, Velké divadlo a Manéžní náměstí, Leninský prospekt, vyhlídka na Moskvu z Vrabčích hor u Lomonosovy univerzity, chrám Krista Spasitele. Z místa u řeky uvidíme na Novoděviččí klášter ze 16. století a navštívíme hřbitov, kde jsou pohřbeny významné osobnosti ruské kultury i politické scény (Čechov, Šostakovič, Gorbačovová, Jelcin, Chruščov). Dle časových možností zastávka na Vítězné hoře, místě oslav velkých výročí. Odpoledne návštěva slavné Treťjakovské galerie s díly významných ruských umělců. Nocleh.

3. den

Snídaně. Prohlídka Kremlu a chrámů na Chrámovém náměstí (chrámy Blagověščenský, Uspenský - korunovační chrám ruských carů, Archangelský - pohřební chrám moskevských velkoknížat a prvních ruských carů), zvon Car a dělo Car. Odpoledne individuální volno. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výlet do Sergijev Posadu (Zagorsk), kde navštívíte Trojickosergijevský klášter - centrum pravoslaví. Jedná se o nejbohatší mužský klášter v Rusku s typickou ruskou chrámovou architekturou se zlatými kupolemi. V areálu kláštera lze nalézt i studnu se svatou vodou. Odpoledne návrat do Moskvy. Procházka po známém Arbatu, oblíbeném místě umělců, místo, kde bydlel Puškin. Představení Moskevského cirkusu. Noční přejezd lůžkovým vlakem do Petrohradu.

5. den

Příjezd do Petrohradu, který je nerozlučně spjat s osobou cara Petra I. Velikého, zakladatele novodobého ruského státu. Transfer do hotelu a snídaně. Okružní jízda Petrohradem – Něvský prospekt, paláce ve Smolném, Palácové náměstí, Letní sad. Návrat do hotelu na ubytování a odpoledne prohlídka světově proslulé Ermitáže s možností nahlédnout do ostatních komnat Zimního paláce s nádhernou rokokovou výzdobou. Nocleh.

6. den

Snídaně. Výlet do Petrodvorců – palácového a parkového komplexu z 18. století vybudovaného na ploše 800 ha carem Petrem Velikým. Zde se nachází Velký palác, palác Petra I., paláce Marli a Montplaisir a pavilón Ermitáž s více než 170 fontán, z nichž nejznámější je socha Samsona, kaskáda Zlatá hora, Šachová hora, Velká kaskáda, Římské fontány a fontána Slunce tvořící s parky velkolepý komplex. Po návratu do Petrohradu volný program. Nocleh.

7. den

Snídaně. Výlet do bývalého carského sídla Puškino (Carskoje Selo), jemuž dominuje Kateřinský palác - mistrovské barokní dílo s nádhernou Jantarovou komnaton. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více než zdejší paláce a parky. Odpoledne návrat do Petrohradu, návštěva Petropavlovské pevnost, která je nejstarší dochovanou kamennou stavbou a místem posledního opočinku Romanovců. Odpoledne volno s možností plavby po něvských kanálech. Nocleh.

8. den

Snídaně. Dopoledne návštěva chrámu sv. Izáka s pozlacenou kopulí, která patří mezi největší na světě. Možnost výstupu na vyhlídkový ochoz, odkud je nezapomenutelný výhled na historické centrum. Dle letového řádu individuální volno do odjezdu. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené Metropole Ruska - Moskva a Petrohrad ***
v cenách od 29 990 Kč