Norské fjordy

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 6 nocí (5x 4-lůžkové chatky s možností vaření, 1x po trase), 5 snídaní, 4 večeře (česká kempingová kuchyně), dopravu klimatizovaným autobusem, trajekty, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 300 Kč, 2lůžková chatka (skromnější vybavení než u 4lůžkové) 1200 Kč/osoba (5 nocí)
Vstupy: 650 NOK, 200 DKK, 200 SEK
zobrazit 1 termín
Červen 2017
zobrazit 3 termíny
Červenec 2017
zobrazit 3 termíny
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Odjezd bez příplatku z Prahy a Teplic.

Program zájezdu

1. den

Odjezd odpoledne.

2. den

Vylodění, prohlídka druhého největšího města Švédska Göteborgu, nocleh.

3. den

Zastávka u hraničního fjordu Iddefjorden, vyhlídková jízda podél nejdelšího jezera Mjösa. Návštěva Lillemammeru, turistického a sportovního centra, dějiště zimních olympijských her a věhlasného skanzenu. Údolím Gudbrandsdalen dojedeme až na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Výlet k největšímu evropskému ledovci Jostedalsbreen, ledovcový splaz Nigardsbreen. Horskou silnicí s nádhernými sceneriemi až k bočnímu rameni fjordu Sognefjorden. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Hlubokým údolím Romsdalen dojedeme až k nejvyšší kolmé stěně Evropy – Trollveggen. Výjezd věhlasnou cestou Trollů a prohlídka města Alesund. Vyhlídková jízda podél Romsdalfjordu a Storfjordu. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Údolím Ottadalen až k úpatí hory Dalsnibba a výjezd na její vrchol s nádhernou vyhlídkou. Geirangerfjord, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. Zastávka v městečku Lom. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Údolím ledovcové řeky Sjoa dojedeme až k největšímu norskému pohoří Jotunheimen, pěší túra na vyhlídku Besseggen nad jezerem Gjende. Pro méně zdatné možnost procházky kolem jezera. Městečko Vagamo se starou norskou dřevěnou architekturou. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Oslo, hlavní město Norska, prohlídka – radnice, katedrála, unikátní budova opery, muzeum vikinských lodí a další. Noční přejezd.

9. den

Kodaň, hlavního města Dánska, prohlídka – královský palác Amalienborg, Christianborg, radnice, možnost okružní plavby, symbol města Malá mořská víla. Noční přejezd.

10. den

Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 7 termínů dovolené Norské fjordy
v cenách od 12 990 Kč do 13 490 Kč