Perly jižní Dalmácie, Bosna a Hercegovina **

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Chorvatsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí v penzionu a hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 7 snídaní, 5 večeří, dopravu klimatizovaným autobusem, pobytovou taxu, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 300 Kč
Vstupy: 70 EUR
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Program jednotlivých dní může být průvodcem s ohledem na počasí pozměněn.

Pokoj na sloučení není možný.
Odjezd bez příplatku z Prahy a Brna.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v podvečerních hodinách.

2. den

Prohlídka města Jajce s hradem a Medvědí věží, kde tloušťka zdí dosahuje až 6 metrů. Vodopád řeky Plivy a zastávka u Plivských jezer. Přejezd do městečka Travnik, které je položené na dně úzké rokle, jíž protéká řeka Lašva a sevřené horami. Uvidíme mešitu, hodinovou věž a hrad. Nocleh v Sarajevu.

3. den

Snídaně. Prohlídka Sarajeva, města, kde byl spáchán atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Uvidíme bývalou radnici inspirovanou maurskými stavbami ve Španělsku, kamenný most a nejstarší mešitu. Zastávka u zlověstně bublajícího zřídla Vrelo Bosne, které po 50 metrech vytvoří 50 metrů širokou řeku. Návrat na ubytování.

4. den

Snídaně. Kaňonem řeky Neretvy dojedeme do Mostaru (UNESCO), prohlídka staré části města s výrazně orientovaným rázem. Zastávka v Medjugorje u jednoho z nejznámějších mariánských poutních míst. Romantické vodopády řeky Kravice, přejezd do Neumu. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Individuální program, možnost odpočinku na pláži. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Celodenní výlet na poloostrov Pelješac, zastávka v Orebiči. Možnost fakultativního výletu lodí na Korčulu. Prohlídka rybářského města Ston, které je známé těžbou soli a kde se nachází druhá největší zeď na světě hned po Velké čínské zdi. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Návštěva Omiše, malebného městečka ve skalách se strážním hradem. Fakultativně možnost výletu po řece Cetinje. Odpoledne zastávka na Makarské riviéře, možnost koupání. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Odpočinek na pláži. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně. Odjezd do Dubrovníku, kouzelného středověce působícího města, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu a je ze tří stran omývané mořem a obklopené hradbami. Fakultativně lodní výlet na ostrov Lokrum, kde je krásná botanická zahrada. Možnost koupání. Večer odjezd do ČR.

10. den

Návrat v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Perly jižní Dalmácie, Bosna a Hercegovina **
v cenách od 11 690 Kč