Trasimenské jezero, poklady Umbrie a Toskánska **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí v mobilhomech u jezera Trasimeno (ubytování při 4 osobách v 6lůžkovém mobilhomu), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Povlečení 150 Kč, 7 snídaní 1100 Kč, 7 večeří 3000 Kč, 3 večeře 1300 Kč, komplexní pojištění 300 Kč, fakultativní výlet Orvieto 400 Kč (minimálně 20 osob)
Vstupy: 90 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Ubytování v mobilhomech:

Mobilhomy jsou až pro 6 osob. Mají dvě ložnice pro 2 osoby a obývací pokoj pro případné další 2 osoby, kompletní kuchyňský kout, sprcha a WC.

Program zájezdu

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Prohlídka krásného města Arezzo. Gotický kostel San Francesco s řadou významných fresek. Poblíž naleznete kostel Pieve di Santa Maria a zvonici, jež je nazývána Věž sta děr. Za kostelem je malebné náměstí Piazza Grande s paláci – Palazzo della Fraternitá dei Laici a Palazzo delle Logge. Cestou k parku Passegio del Prato najdete rodný dům Petrarky – Casa del Petrarca. U parku se rozkládá obrovský gotický dóm San Donato, který je známý díky nádherné vitráži ze 16. století a fresce Maří Magdaleny od Piera della Francesca. Návštěva jednoho z nejstarších italských měst – Cortony, která leží na úpatí Monte Sant’Egidio. Centrem starého města, protkaného strmými uličkami, jsou náměstí Piazza dela Republica a Piazza Signorelli s řadou středověkých a renesančních paláců, na vrcholu pahorku pevnost Medicejských. Ubytování u Trasimenského jezera, největšího na Apeninském poloostrově. Mobilhomy jsou až pro 6 osob, dvě ložnice pro 2 osoby a obývací pokoj pro případné další 2 osoby, kompletní kuchyňský kout, sprcha a WC.

3. den

Volno, možnost koupání nebo výlet lodí po jezeře. Nocleh.

4. den

Prohlídka poutního města Assisi (UNESCO). Středověký ráz a významné památky řadí toto místo ke klenotům celosvětové kultury. Nejvýznačnější památkou je klášter Sacro Convento, jehož součástí je Basilica di San Francesco postavená ve 13. století. Bazilika je dvoupatrová, horní kostel Chiesa Superiore a dolní kostel Chiesa Inferiore s hrobkou s ostatky sv. Františka. Oba kostely jsou vyzdobeny nádhernými freskami. Procházka městem, Piazza del Comune, kostel Santa Maria sopra Minerva, paláce Palazzo del Capitano del Popolo, Palazzo Comunale nebo Palazzo dei Priori. Kostely San Rufino a Santa Chiara. Vysoko nad městem se tyčí hrad Rocca Maggiore. Návštěva Perugie, hlavního města kraje Umbrie, náměstí Piazza IV Novembre, v jehož středu naleznete krásnou Fontanu Maggiore z 13. století, katedrálu San Lorenzo a mohutný palác Palazzo dei Priori. Nocleh.

5. den

Výlet do Pienzy, prohlídka historického centra (UNESCO), Piazza Pio II, katedrála Santa Maria Assunta. Středověké městečko Montepulciano, jehož ulice lemují renesanční paláce. Strmá hlavní třída se šplhá až k dómu s řadou cenných děl sienské školy. Z hradeb široširý výhled na okolí, kde se pěstují hrozny pro slavné Vino Nobile, které jistě bude možné degustovat. Nocleh.

6. den

Volno, možnost koupání nebo výlet do Castiglione del Lago a Chiusi. Castiglione del Lago je původně etruská rybářská osada postavená na vápencovém útesu mysu na východní straně jezera Trasimeno. Historické centrum je dodnes obklopeno původními hradbami, Lví pevnost z 13. století a renesanční palác. Staré město Chiusi patří mezi nejvýznamnější etruská města. Město je prošpikované bludišti, podchody, hrobkami a chodbami. Národní etruské muzeu, katedrála San Secondiano. Nocleh.

7. den

Fakultativní výlet do kraje Umbria. Prohlídka Spoleta, krásně položeného města s řadou památek. Náměstí Piazza del Mercato s římským obloukem Arco di Druso, kostel Sant’Ansano s freskami ze 6. století. Na náměstí Piazza del Duomo se tyčí dóm Santa Maria Assunta. V horní části města leží pevnost Rocca s dvěma muzei a krásným výhledem na město a okolí. Za pevností velkolepý vodovod Ponte delle Torri. Městečka Spello, které si zachovalo svůj středověký ráz, kostely – Santa Maria Maggiore, Sant’Andrea, San Lorenzo. Návštěva městečka Montefalco, které má jedinečnou polohu ve středu Spoletského údolí a nabízí panoramatické výhledy do okolní krajiny. Malé centrum si zachovalo středověký ráz a naleznete zde několik pamětihodností jako městský palác, gotický kostel Sant’Agostino. Významné je také Musea Civico di San Francesco v bývalém kostele sv. Františka. V okolí města naleznete množství vinic, které dávají hrozny pro jedno z nejkvalitnější italských vín Sagrantino di Montefalco. Nocleh.

8. den

Volno u jezera nebo fakultativní výlet do Civita di Bagnoregio a Orvieta. Pohádkové středověké městečko Civita di Bagnoregio na skalním ostrohu s kamennými domky obklopenými zelení a fantaskními výhledy do kraje utvářeného sesuvy půdy. Návštěva významného města Orvieto, které bylo založeno Etrusky na obrovském tufovém skalisku nad údolím řeky Paglia a patří mezi nejzajímavější místa v Itálii, Dóm s freskovou výzdoba v Capella Nuova, Corso Cavour s věží Torre del Moro, Palazzo del Popolo, studna Pozzo di San Patrizio ze 16. století. Nocleh.

9. den

Prohlídka Sieny (UNESCO) s řadou jedinečných památek tohoto významného toskánského města. Náměstí Piazza del Campo a Palazzo Publico s věží Torre del Mangia a muzeem Civico. Sienský dóm patří k největším katedrálám v Itálii a svou architekturou, plastikami a malbami se řadí mezi opravdové klenoty. V obrazárně Pinacoteca Nazionale naleznete skvělou sienskou malířskou školu 12. až 16. století. Noční přejezd.

10. den

Příjezd dopoledne.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Trasimenské jezero, poklady Umbrie a Toskánska **
v cenách od 8 290 Kč