Toskánsko - tajemství kraje Chianti, Val D´Orcia ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 noci s polopenzí v hotelu 3*/4* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 180 Kč
Vstupy: 65 EUR
zobrazit 1 termín
Duben 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Odjezdové místo N8 - Brno a Jihlava bez příplatku.

Program zájezdu

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Návštěva historického statku v oblasti Bagno a Ripoli. Ukázka výroby olivového oleje a vína, degustace místních produktů. Krátká exkurze do vaření toskánského oběda. Florentská oblast Chianti, návštěva Greve in Chianti a prohlídka historického řeznictví Macelleria Falorni, prezentace toskánské šunky, sýrů a salámů. Zastávka v San Donato in Poggio, typické vesnice s vyhlídkou na vinice. Ubytování. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva Castellina in Chianti, etruského muzea s vyhlídkou na vinice, přejezd do Radda in Chianti, prohlídka středověké vesnice nacházející se uprostřed vinic. Návštěva exterierů hradu Brolio, který patří od roku 1167 šlechtickému rodu baronu Ricasoli, degustace místních renomovaných vín (dle zájmu prohlídka hradu cca 23 EUR). Návštěva San Gimignana (UNESCO), které se řadí mezi nejatraktivnější místa v Toskánsku, hradby, historické věže. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Přejezd do poetické krajiny Val d’Orcia (UNESCO) s bohatou florou. Návštěva městečka Montalcino, pevnost Rocca ze 14. století, místo známé pro skvělé víno Brunello. Zastávka u vesničky Castelnuovo dell’Abate, na jejímž okraji leží opatství Abbazia di Sant’Antimo, klenot toskánské románské architektury. Průjezd přes vesničku Castiglione d’Orcia do Bagno Vignoni, nádherné panoramatické výhledy na oblast. Zastávka v městečku Bagno Vignoni s termálními lázněmi, známého již od středověku. Historické centrum města Pienza (UNESCO), Piazza Pio II, katedrála Santa Maria Assunta. Ubytování v Chianciano Terme. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Návštěva Montepulciana, ulice lemují renesanční paláce a strmá hlavní třída se šplhá až k dómu s řadou cenných děl sienské školy. Z hradeb široširý výhled na okolí, kde se pěstují hrozny pro slavné Vino Nobile. Přejezd do Sieny (UNESCO) s řadou jedinečných památek, náměstí Piazza del Campo a Palazzo Publico s věží Torre del Mangia a muzeem Civico. Sienský dóm patřící k největším a nejkrásnějším katedrálám v Itálii. Bezpečnostní pauza autobusu. Večer odjezd do ČR.

6. den

Příjezd kolem poledne.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Toskánsko - tajemství kraje Chianti, Val D´Orcia ***
v cenách od 8 390 Kč