Italské poznávání a termální relaxace na Ischii ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci se snídaní v hotelu 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3 noci se snídaní v hotelu 3* s termálním bazénem (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x večeře, trajekt na Ischii, dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 240 Kč, fakultativní celodenní výlet Piano Liguori (5. den zájezdu) 700 Kč, fakultativní celodenní výlet Sentiero Baia Pelara (6. den zájezdu) 700 Kč, fakultativní půldenní výlet Monte Epomeo 400 Kč (7. den zájezdu), výlet na Capri cca 65 EUR (platba na místě), pobytová taxa na Ischii – cca 1,5 EUR/den (platba na místě)
Vstupy: 60 EUR
zobrazit 1 termín
Duben 2017
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Možnost fakultativních výletů:

5. den: Jedna z nejkrásnějších a nejmalebnějších cest na Ischii – Piano Liguori. Nádherná panoramatická trasa vedoucí i mezi vinicemi s úžasným výhledem na Neapolský záliv, na Capri, Vesuv, Neapol, ostrov Procida a Aragonský hrad. Zastávka v restauraci, kde vše od vína přes olivový olej, salámy je z domácí výroby.

6. den: Trekking k Arragonskému hradu, lesy a prameny Buceto. Krásná procházka Sentiero Baia Pelara od vesnice Panza až do malebné zátoky Pelara s jejími skalnatými plážemi. Terén se změní z lesů k otevřenému údolí a končí v zálivu.

7. den: Půldenní výlet. Výstup na Monte Epomeo (nejvyšší hora 787 m. n. m.) a lesy Falanga, kamenné domy. Podvečer odjezd.

Program zájezdu

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Návštěva významného města Orvieto, které bylo založeno Etrusky na obrovském tufovém skalisku nad údolím řeky Paglia a patří mezi nejzajímavější místa v Itálii. Dóm s freskovou výzdoba v Capella Nuova, Corso Cavour s věží Torre del Moro, Palazzo del Popolo, studna Pozzo di San Patrizio ze 16. století. Pohádkové středověké městečko Civita di Bagnoregio na skalním ostrohu s kamennými domky obklopenými zelení a fantaskními výhledy do kraje utvářeného sesuvy půdy. Ubytování. Nocleh.

3. den

Zastávka u benediktýnského kláštera Montecassino, který byl jedním z center středověkého umění a vzdělanosti. Klášter byl založen v roce 529 svatým Benediktem a v 11. století patřil k nejbohatším v celé Evropě. Místo hrálo také významnou roli v II. světové válce, kdy bylo opěrným bodem německé fronty. Nad klášterem ční vrchol Monte Calvario s výhledem do krajiny a pomníkem polských vojáků. Barokní královský palác Caserta (UNESCO), situovaný asi 40 kilometrů severně od Neapole. Je jedním z nejrozsáhlejších zámků Evropy a byl zřízen jako rezidenční sídlo Bourbonů za časů jejich vlády nad Královstvím Neapolským a Sicilským. Rozlehlý park se soustavou bazénů a fontán. Prohlídka jihoitalského přístavního města – Neapole, kde si prohlédnete Castel Nuovo, neapolský Pantheon, kostel Santa Chiara, volno nebo Národní archologické muzeum s jednou z nejvýznačnějších sbírek antického umění. Ubytování. Nocleh.

4. den

Prohlídka antického města Pompejí zničených v roce 79 n. l. při erupci sopky Vesuv. Jedinečně zachovalý archeologický areál bývalého významného města, které zakryla 7 metrová vrstva popela, díky níž máme téměř dokonalou představu o životě starých Římanů. Sopka Vesuv, nenáročná vycházka k samotného jícnu vulkánu, krásný výhled na celou oblast. Trajekt na termální ostrov Ischia. Ubytování. Nocleh.

5. den

Celodenní pobyt na Ischii, ostrova sopečného původu. Poslední erupce zde byla v roce 1301 a ostrov je považován za místo s největším výskytem termálních pramenů v Evropě. Odpočinek u termálních bazénů hotelu nebo na plážích. Možnost prohlídky ostrova, Aragonská pevnost v přístavu Ischia Porto. Návštěva světoznámých termálních lázní Poseidonovy zahrady – největší termální park v krásné exotické zahradě s více než 20 termálními bazény o rozdílné teplotě vody, hydromasáže, kneipp bazény, přírodní sauna, koupání v moři. Nocleh.

6. den

Celodenní pobyt na Ischii. Fakultativní výlet lodí na ostrov Capri. Již ve starověku byl ostrov Capri oblíbeným místem pobytů římských císařů Augusta a Tiberia. Z Marina Grande výjezd lanovkou nebo pěší procházkou na náměstíčko La Piazza do stejnojmenného města Capri. Procházka městem do Parco Augusto s nádherným výhledem. Možnost návštěvy místní dopravou Anacapri, kde si prohlédnete vilu San Michele. Z terasy pod vilou je překrásný výhled. Nocleh.

7. den

Celodenní pobyt na Ischii. Podvečer odjezd. Noční přejezd.

8. den

Návrat odpoledne.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené Italské poznávání a termální relaxace na Ischii ***
v cenách od 10 590 Kč do 11 890 Kč