Rezidence savojských králů, romantický kraj Langhe ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci s polopenzí v hotelu
(2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu
luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 150 Kč
Vstupy: 60 EUR
zobrazit 1 termín
Květen 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Návštěva Reggia di Venaria. Letní sídlo savojských králů z poloviny 17. století postavené na přání Karla Emanuele II. pro „potěšení a lov“, rekonstruované ve stylu francouzské a italské architektury. Komplex královských paláců je obklopen zahradami na prostoru 80 hektarů a dosahuje až k Národnímu Parku „La Mandria“. Zámek společně s dalšími zámky a paláci je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Bazilika Superga, barokní dílo Filipa Juvarry, místo hrobů králů Savojské a Sabaudské dynastie. Villa della Regina – barokní skvost Turína ležící na úbočích královských vinic, krásná italská zahrada s řadou fontán. Bazilika je vystavěna na vrcholu kopce s nadmořskou výškou 670 metrů nad mořem a nabízí překrásný výhled na Turín, údolí řeky Pádu a Alpy. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva Palazzina di Caccia de Stupinigi, barokní palác postavený jako sídlo savojských vévodů, místo svateb a jiných královských oslav, dnes slouží jako Muzeum Italského umění: k vidění 137 sálů s výzdobou fresek, tapiserií, mramorových kamen, originálních kusů nábytku přivezených i z ostatních savojských rezidencí. Obklopen zahradou anglického stylu. Návštěva romantické vinařské oblasti Langhe. Kopce pokryté vinicemi, malé vesničky obklopené poli, kostely a středověké hrady. Krajiná oblast, jež byla zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Středověký hrad Castello di Grinzane Cavour, malebná oblast u městečka Serralunga d’Alba a vesnička Barolo s hradem rodiny Falleti a vinařským muzeem. Nocleh.

4. den

Snídaně. Celodenní prohlídka Turína, které bylo hlavním městem Sardinskopiemontského království a sehrálo významnou roli v bojích o sjednocení Itálie. Většina památek se nachází v blízkosti Piazza Castello. Palazzo Madama – původně středověký hrad, dnes Muzeum starověkého umění. Procházka po Via Garibaldi. Renesanční katedrála Duomo, v níž je uchováváno Turínské plátno, lněná látka s údajným otiskem Kristova těla po jeho snětí z kříže. Biblioteca Reale s díly Leonarda da Vinciho, Piazza Carlo Alberto, Muzeum Egyptologie patřící mezi nejvýznamnější na světě, Muzeum kinematografie, Parco del Valentino. Ne všechny památky se dají stihnout a každý si individuálně určitě vybere dle obrazu svého. Fakultativně večeře. Večer odjezd zpět do ČR.

5. den

Návrat dopoledne.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Rezidence savojských králů, romantický kraj Langhe ***
v cenách od 5 690 Kč