Neapolský záliv s koupáním a návštěvou Říma ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí s polopenzí v hotelu Park Hotel Cristina 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce, pobytová taxa, plážový servis (slunečník a 2 lehátka na pokoj), klimatizace
Cena nezahrnuje: Fakultativní výlet do Amalfi a Ravella 280 Kč + poplatek za loď, komplexní pojištění 300 Kč
Vstupy: a výlet na Capri: 80 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2017
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Svozy N2, N4, N6, N7 jsou garantovány od 2 osob při přihlášení 5 měsíců před odjezdem.

Park Hotel Cristina 3* je situován v těsné blízkosti moře. K dispozici je bazén a plážový servis.

Program zájezdu

1. den

Odjezd po poledni. Noční přejezd.

2. den

Zastávka u benediktýnského kláštera Montecassino, který byl jedním z center středověkého umění a vzdělanosti. Místo hrálo také významnou roli v II. světové válce, kdy bylo opěrným bodem německé fronty. Nad klášterem ční vrchol Monte Calvario s výhledem do krajiny a pomníkem polských vojáků. Dojezd na ubytování k moři do oblasti Baia Domizia. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Pompeje, prohlídka antického města zničeného v roce 79 n. l. při erupci sopky Vesuv. Jedinečně zachovalý archeologický areál bývalého významného města, které zakryla 7 metrová vrstva popela, díky níž máme téměř dokonalou představu o životě starých Římanů. Sopka Vesuv, nenáročná vycházka k samotnému jícnu vulkánu, krásný výhled na celou oblast. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Celodenní výlet na jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhenského moře Capri nebo individuální volno v Neapoli. Již ve starověku byl ostrov Caprio oblíbeným místem pobytů římských císařů Augusta a Tiberia. Z Marina Grande výjezd lanovkou nebo pěší procházkou na náměstíčko La Piazza do stejnojmenného města Capri. Procházka městem do Parco Augusto s nádherným výhledem. Možnost návštěvy místní dopravou Anacapri, kde si můžete prohlédnout vilu San Michele, kde pobýval švédský spisovatel Axel Munthe. Z terasy pod vilou je překrásný výhled. Na severovýchodním místě ostrova jsou zříceniny Tiberiovy vily, k nimž je možno se dostat asi 45 min procházkou. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní volno u moře nebo fakultativní výlet do Salerna (minimálně 15 účastníků) a návštěva Amalfi a Ravella (přejezd ze Salerna do Amalfi lodí). Starobylé Amalfi, v dřívější době centrum významné námořní velmoci, které konkurovalo Pise i Janovu. Poblíž přístavu se nalézá dóm Sant Andrea z 9. století postavený v lombardsko-normandském sicilském stylu. Možnost vykoupání ve středisku. Místní autobusovou dopravou výjezd do Ravella skutečného klenotu almalfského pobřeží, vesničky zavěšené mezi horami a oblohou ve výšce 350 metrů nad mořem. Zde naleznete kromě katedrály San Pantaleone dvě významné vily s úžasným výhledem na Amalfské pobřeží. Villa Ruffolo ze 13. století má překrásnou květinovou zahradu a vyhlídku. Po procházce úzkými uličkami se dostanete také do druhé Villy Cimbrone. Večeře. Nocleh.

8. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh.

9. den

Snídaně. Ráno přejezd do Říma. Celodenní prohlídka nejvýznačnějších památek Říma a Vatikánu. Odjezd ve večerních hodinách.

10. den

Návrat odpoledne.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Neapolský záliv s koupáním a návštěvou Říma ***
v cenách od 12 190 Kč