Po stopách Karla IV. v Toskánsku, vily a Cinque Terre ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci s polopenzí v hotelu 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 150 Kč
Vstupy: 60 EUR
zobrazit 1 termín
Květen 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

2. den

Návštěva Pisy, významného města minulosti, jedinečné památky Piazza del Duomo s gotickým dómem a šikmou zvonicí, Battisterio, Piazza dei Cavalieri. Místo vzpoury proti Karlu IV. Lucca – prohlídka historického centra, města, které si oblíbil kralevic Karel IV, kostel San Michele in Foro, zahrady Palazzo Pfanner, procházka po hradbách. Villa Torrigiani manýristická vila se symetricky členěnou zahradou, jejíž původní plán je připisován slavnému francouzskému zahradnímu architektovi André Le Notreovi. Návštěva městečka Montecarlo, založené budoucím českým králem a císařem Karlem IV. Karlova pevnost nadále existuje a nad jejím vchodem dodnes najdeme erb s českým lvem. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Villa Garzonni v Collodi, jedna z nejvýznamnějších italských barokních zahrad situovaná na terasách s výhledem do kraje, alegorické sochy, fontány, grotty, vodní hříčky, jezírka. Prohlídka městečka Pistoia, jehož střed si zachoval středověký charakter, náměstí Piazza del Duomo s katedrálou a zvonicí, baptisterium San Giovanni in Corte. Návštěva jedné z prvních renesančních vil v Itálii – Villa di Poggio a Caiano, kterou vybudoval Giuliano da Sangallo pro Lorenza di Medici. Nocleh.

4. den

Snídaně. Celodenní výlet lodí do oblasti Cinque Terre (Pět zemí). Jedná se o chráněný pás skalnatého pobřeží na Rivieře di Levante, který byl zařazen do světového odkazu UNESCO. Název pochází z pěti vesniček choulícím se ke skalám, oblast se strmými útesy, malými plážemi, terasovými svahy, jeskyněmi a malými zálivy. Pobřežní oblast, která se táhne od města Punta Mesco až k městu Punta Montero nedaleko Portovenere, asi deset kilometrů východně od La Spezia. Variantně při nepřízni počasí je výlet absolvován přímořským vlakem. Večerní přejezd.

5. den

Návrat ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Po stopách Karla IV. v Toskánsku, vily a Cinque Terre ***
v cenách od 6 090 Kč