Kouzelné zahrady Benátska a Paladiovy vily ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci se snídaní v hotelu 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Vstupy: 50 EUR
Komplexní pojištění 150 Kč
zobrazit 1 termín
Květen 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Prohlídka Verony – náměstí Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, kde v okolí naleznete známé paláce a památky – Casa di Giulietta, Archa Scaligere, Palazzo della Regione, Loggia del Consiglio. Prohlídka zahrad Giardino Giusti, které patří právem mezi nejkrásnější renesanční zahrady v Itálii. Prohlídka Vicenzy s renesančními paláci postavenými význačným rodákem Andreou Palladiem. Vyhlídka na město od baziliky di Monte Berico. Jedno z nejznámějších děl Paladia – renesanční Villa La Rotonda, vystavěná v 16. století a patřící ke klenotům architektury. Sdružený vstup umožňuje návštěvu Teatro Olimpico, Palazzo Chiericati, Museo Civico, Museo Naturalistico, Museo Diocesano. Při procházce městem budete obdivovat řadu paláců, především na náměstí Piazza dei Signori. Odjezd na ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva Villy Pisani s překrásnou zahradou ležící u městečka Stra. Návštěva benediktinského kláštera Abbazia di Praglia situované na úpatí kopců Colli Euganei. Zahrady Barbarigo – Pizzoni Ardemani u městečka Valsanzibio patří mezi nejzachovalejší barokní parky světa. Místo plné dobové symboliky inspirováno návrhem slavného architekta Berniniho. V zahradě objevíte mnoho kašen, několik rybníků a vodotrysků a řadu rozmanitých potůčků a jezírek. Nocleh.

4. den

Snídaně. Cesta vlakem z ubytování do Padovy. Historické centrum, Prato della Valle, Basilica di Sant’Antonio, Piazza del Santo s jezdeckou sochou od Donatella, nejstarší univerzitní botanická zahrada Orto Botanico (UNESCO), Piazza dei Signori, Palazzo della Regione, Café Pedrocchi. Návštěva barokní Villy Contarini z 16. století. Vila je architektonickým komplexem složeným z vlastní budovy vily a obrovského parku se dvěma kanály, jezery a promenádami. Na závěr městečko Soave, centrum stejnojmenné vinařské oblasti, historického benátského městečka s hradem a zachovalým opevněním. Noční přejezd.

5. den

Návrat ráno.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Kouzelné zahrady Benátska a Paladiovy vily ***
v cenách od 5 390 Kč