Adriatická riviéra a Umbrie **

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5 nocí s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 240 Kč, fakultativní výlet Guggio 290 Kč
Vstupy: 70 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve večerních hodinách.

2. den

Arezzo – starobylý střed s mnoha krásnými paláci, monumentálními kostely a krásným hlavním náměstím. Zastávka v městečku Cortona – město založené Etrusky se zajímavým bludištěm starých uliček a středověkých domů. Ubytování v oblasti Chianciano Terme. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Přejezd kolem jezera’ Lago Trasimeno. Návštěva Perugie – města s nádhernou atmosférou starého centra zpřítomňující etruskou, řeckou i středověkou minulost, nádherné středověké paláce a kostely. Assisi, světově proslulé město, kde se narodil sv. František a krátce po jeho smrti zde byla vybudována dvojitá bazilika nad jeho hrobem. Baziliku zdobili freskami největší umělci své doby Giotto a Lorenzetti. Přejezd přes Apeniny na ubytování u moře v oblasti Rimini. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Pobyt u moře. Odpoledne výlet do San Marina umístěného na vysokém kopci Monte Titano, romantické uličky a pěkné výhledy do širokého okolí. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Návštěva San Leo – městečko s pěknou polohou na kopci, nad kterým se tyčí impozantní hrad, dlážděné uličky, farní kostel z 9. století a románská katedrála. Prohlídka Urbina – města považované za utajený skvost Itálie, protože nádhera jeho ulic i vznešených vévodských paláců převyšuje jiná turisty navštěvovanější místa. Odpoledne možnost koupání. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Pobyt u moře. Fakultativní výlet – Gubbio – město prostoupené středověkou atmosférou se nachází na svazích hory Monte Ingino, křivolaké uličky, dóm ze 13. století, středověká Via dei Consoli, Fontana dei Matti. Návštěva jeskyně Frassati. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Dopoledne odjezd. Návštěva Ravenny – důležité přístavní město s řadou významných historických památek, proslavené církevními mozaikami v antickém i byzantském slohu. Noční přejezd.

8. den

Příjezd v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Adriatická riviéra a Umbrie **
v cenách od 10 990 Kč