Alsasko, Švýcarsko a Černý les **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 4 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce, ochutnávku vín s občerstvením v oblasti Černého lesa, ochutnávku vín v Alsasku, večeři v Eguisheim, ochutnávku vín v oblasti Baselland, ochutnávku vín s večeří u jezera Biel
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 180 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Odjezdové místo N8 - Brno a Jihlava bez příplatku.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ráno. Návštěva Freiburgu, brány Černého lesa. Malebné starobylé ulice, Dóm na náměstí Munsterplatz. Ochutnávka vín s občerstvením. Ubytování poblíž historického centra Mulhouse. Nocleh.

2. den

Snídaně. Alsaská vinná stezka – s tradiční alsaskou vesničkou se seznámíte v ekomuzeu. Poté pojedete kolem vinic, slunečných svahů s vinnou révou, kouzelnými vesničkami s hrázděnými domky a záplavou květin. V Colmaru, v nejzachovalejším městě Alsaska, se projdete čtvrtí nazývanou „Malé Benátky“. Ochutnávka vín v romantickém městečku Eguisheim. Večeře. Návrat do hotelu.

3. den

Snídaně. Švýcarská vinařská oblasti Baselland, návštěva vinařství, ochutnávka. Návštěva historického centra Basileje – radnice s nádvořím postaveným ve stylu burgundské gotiky, Rybí trh, historické cechovní domy, dominanta města Dóm z červeného pískovce. Na závěr dne muzeum automobilů v Mulhouse, jedno z nejslavnějších na světě s kolekcí Bugatti, Rolls Royce a dalších automobilů od nejstarších po ty zcela moderní. Volno v historickém centru. Nocleh.

4. den

Snídaně. Malebnou krajinou oblasti Jura, klikatícími se silničkami přijedete k pitoresknímu středověkému městečku St. Ursanne, volno na oběd a exkurze do sýrárny. V městečku Biel, metropoli švýcarského hodinářství, se můžete podívat do muzea hodinek. Ochutnávku vín ve vesničce Twan nad jezerem Biel a večeře s grilovaným masem. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Kriens, výjezd lanovkou na horu Pilatus, kde se Vám ve výšce 2.100 m rozevřou překrásné výhledy na Alpy i Luzern. Sjezd nejpříkřejší ozubnicovou dráhou na světě s nádhernými výhledy na jezero do Alpnachstadt, odkud poplujete lodí do Luzernu na prohlídku města. Večer odjezd do ČR.

6. den

Příjezd v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Alsasko, Švýcarsko a Černý les **
v cenách od 10 490 Kč