Nejkrásnější zámky v okolí Pařže ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 noci se snídaní v hotelu 3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: 4denní karta Paris Museum Pass 1800 Kč, komplexní pojištění 180 Kč, 1 večeře 550 Kč, 2 večeře 1100 Kč
Vstupy: 80 EUR
zobrazit 1 termín
Květen 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Paris Museum Pass – univerzální vstupenka, která umožňuje vícenásobné vstupy zdarma do více jak 60 muzeí a památek v Paříži a pařížském regionu.
Karty jsou platné na 2, 4 nebo 6 dní.
Platnost v památkách – Vítězný oblouk, Invalidovna, Conciergerie, Sainte Chapelle, věže Notre Dame, Panthéon, muzea – Louvre, d’Orsay, Rodin, Bradly, Centre Pompidou, Orangerie, Picasso. Zámky Versailles, Trianon, Fontainbleau, Vincennes, Chantilly, Ecouen. Další místa jako – Městečko vědy a průmyslu v La Villette, Le Bourget letecké muzeum, podzemí Paříže.


Karta Paris Museum Pass - vstupy do všech uvedených zámků kromě Vaux le Vicomte.


Většina státních muzeí je zdarma pro osoby do 26 let z EU.

Program zájezdu

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Celodenní prohlídka Paříže. Prohlídka nejvýznačnějších památek. Náměstí Svornosti, kostel Sainte-Madeleine, náměstí Vendome, muzeum Louvre a d’Orsay. Palais Royal, oblast les Halles a Centre Pompidou. Ostrov Cité, kde je jedna z nejkrásnějších katedrál Notre Dame, Justiční palác a gotická kaple Sainte Chapelle. Latinská čtvrť, v její blízkosti Pantheon a zahrady Jardin Luxembourg. Eiffelova věž, komplex Invalidovny s kaplí a hrobkou Napoleona a blízké muzeum Rodina. Třída Champs Elysées s náměstím a Vítězným obloukem. Oblast Montmartre s bazilikou Sacré Coeur a náměstíčkem Place du Tertre a další řada památek. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Kouzelný zámek Vaux le Vicomte, který inspiroval krále Ludvíka XIV. k postavení zámku ve Versailles. Zámek hrál hlavní roli v poslední zfilmované verzi románu Železná maska. Celková vyváženost zámku včetně zahrad řadí tento zámek mezi nejkrásnější architektonické skvosty Francie. Prohlídka královského zámku a zahrad Fontainebleau. Zámek byl postaven králem Františkem I. v 16. století a oblíbil si jej především Napoleon, který ho nechal přestavět v empírovém stylu. Přejezd do Paříže. Večer v Paříži, možnost večeře v Latinské čtvrti. Nocleh.

4. den

Snídaně. Návštěva zámku Compiegne, apartmány Napoleona I. a II., místo, kde byl podepsán konec 1. světové války. Přejezd okolo mohutného hradu Pierrefonds do Chantilly. Prohlídka Chantilly, místa s kouzelným zámkem, který patřil rodu Condé a který se řadí mezi nejnavštěvovanější ve Francii. V zámku jsou bohaté interiéry, knihovna a sbírka světového malířství. Královské konírny daly základ nejslavnějšímu francouzskému chovu koní a dnes zde nalezneme Muzeum koně a slavné dostihové dráhy. Návrat do Paříže, podvečer v oblasti Montmartru. Fakultativní večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne prohlídka zámku Versailles, zahrad a zámečků Trianon v rozsáhlém parku. Případně individuální prohlídka Paříže. Přejezd z Versailles do Paříže metrem RER. Pokračování prohlídky Paříže. Večer odjezd.

6. den

Návrat dopoledne.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Nejkrásnější zámky v okolí Pařže ***
v cenách od 6 990 Kč