Svátek světel v Lyonu, advent v Alsasku **+

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 120 Kč, oběd v Beaune 600 Kč, oběd v Lyonu 650 Kč
Vstupy: 30 EUR
zobrazit 1 termín
Prosinec 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd ráno. Návštěva nejvýznačnějších alsaských vánočních trhů ve Štrasburku. Řada náměstíček slavnostně vyzdobených, jedinečně osvícená gotická katedrála a velký ozdobený smrk na náměstí Klebert navodí skvělou vánoční atmosféru. Přejezd na ubytování. Nocleh.

2. den

Cestou zastávka v burgundském městě Beaune. Prohlídka centra burgundského vinařství. Středověký hospic Hotel – Dieu z 15. století s neuvěřitelnou architekturou střechy oplývající barvami a tvary. Collégiale baziliky Notre Dame s jedinečnou sbírkou tapisérií z 15. století. Volno na oběd. Přejezd do Lyonu. Ubytování v hotelu. Příjezd do centra Lyonu – vychutnání jedinečného světelného představení v lyonských ulicích, kde se každý rok slaví svátek světel (Fete des Lumieres ) na počest Panny Marie, která zachránila město před morem. Fasády, náměstí, zahrady a ostatní veřejná prostranství se díky světlům přemění a nabídnou na začátku prosince jedinečné představení po celém městě. Festival světel ve francouzském Lyonu patří mezi největší akce svého druhu v Evropě. Nocleh.

3. den

Dopoledne možnost nákupů v obchodních zónách, nebo procházka s průvodcem – poloostrov Presqu’île s radnicí Hotel de Ville a náměstím Place des Terreaux. Muzeum krásného umění s jedinečnými sbírkami, případně další muzea. Fakultativně oběd v některém z typických lyonských hostinců zvaných „bouchons“. Po bezpečnostní pauze autobusu odjezd do ČR.

4. den

Návrat v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Svátek světel v Lyonu, advent v Alsasku **+
v cenách od 5 890 Kč