Kouzelné Burgundsko - hrady, zámky, kláštery a vinice **+

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Večeře v Auxerre 600 Kč, komplexní pojištění 180 Kč
Večeře ve Francii 20–22 EUR
Vstupy: 60 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Odjezd večer. Noční přejezd.

2. den

Snídaně. Prohlídka zámku Commarin s krásnou vnitřní dekorací a sbírkou jedinečných tapiserií. Dijon – prohlídka historického centra, které je chráněnou památkovou rezervací, palác Palais des Ducs et des Etats de Bourgogne, v němž se nalézá radnice a muzeum krásných umění. Ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně. Průjezd vinařskou oblastí Cote de Nuits. Zastávka mezi vinicemi u vinařského zámku Clos de Vougeot. Rekonstruovaný hrad La Rochepot položený na skalním výběžku. Hrad hrál velkou roli v minulosti Burgundska a patřil rytířům Zlatého rouna a rádcům burgundských velkovévodů. Zastávka ve vinařské oblasti Cote de Beaune. Návštěva vinařského hradu v oblasti Meursault. Prohlídka Beaune, centra burgundského vinařství. Středověký hospic Hotel – Dieu z 15. století s neuvěřitelnou architekturou střechy oplývající barvami a tvary. Collégiale baziliky Notre Dame s jedinečnou sbírkou tapisérií z 15. století. Nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka zámku Bussy- Rabutin, národní památky, s krásnou obrazárnou a francouzskou zahradou. Návštěva opatství ve Fontenay (UNESCO) založeného r. 1118 sv. Bernardem, je dokonalým obrazem původního cisterciáckého opatství. Návštěva zámku Ancy-Le-Franc, mistrovské dílo italského architekta Selia působícího na dvoře krále Františka I. Podvečerní návštěva Auxerre ležícího na řece Yonna, jedno z nejnádhernějších městských panoramat Francie. Mezi starobylými domy s vysokými červenohnědými střechami pokrytými plochými taškami vyčnívají gotické zvonice kostela Saint-Pierre a katedrály Saint-Etienne. Fakultativně večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Prohlídka feudálního hradu Bazoches, hradu, který vlastnil královský maršál Vauban, stavitel pevností krále Ludvíka XIV. Návštěva středověkého městečka Vézelay (UNESCO), které svou zelení, starými uličkami a hradbami tvoří jedno z nejkrásnějších míst Burgundska. Vézeley je přezdívané „věčný vrch”, je poutním místem a býval výchozím místem a shromaždištěm křížových výprav, ale i poutníků mířících do Santiaga de Compostely. Zastávka v Noyers patřící mezi nejkrásnější vesnice Francie. Městečko je opevněno 16 věžemi a naleznete zde řadu dřevěných a lomenicových domů. Pochází ze 14. a15. století. Průjezd slavnou vinařskou oblastí burgundských vín Chablis. Návštěva vinařského hradu, degustace místních světoznámých vín. Odjezd do ČR.

6. den

Návrat dopoledne.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kouzelné Burgundsko - hrady, zámky, kláštery a vinice **+
v cenách od 6 990 Kč