Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů **

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: 2 snídaně 380 Kč, 1 večeře 600 Kč, komplexní pojištění 150 Kč
Vstupy: 40 EUR
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

5denní zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve večerních hodinách.

2. den

Hlavní město Alsaska – Štrasbourk (UNESCO), slavná gotická katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, krytý most Ponts-Couverts, možnost návštěvy muzeí Muzeum Alsaska nebo Muzeum v Rohanském paláci, volno. Přejezd krajem Obernai na hrad Haut-Koenigsbourg, prohlídka, výhledy na oblast Alsaska. Nocleh.

3. den

Město Thann s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady a možná i farmářský trh, vyhlídková cesta na Grand Ballon, nejvyšší vrchol Vogéz, turistika - jezera Lac Blanc a Lac Vert . Středověké město Éguisheim s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína, sýru münster a kougelhopf. Středověké hrázděné město Kaysersberg. Fakultativně večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. Malebné renesanční městečko Turckheim s večerním překvapením. Nocleh.

4. den

Prohlídka Colmar, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále. Riquewihr, nejkrásnější ves na vinné stezce. Půvabné městečko Ribeauville, které leží na úpatí tří hradů. Vinařská slavnost trubačů a vína s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních,… a víno teče v kašně pro každého. Pro milovníky klidu variantně turistika mezi hrady a vinicemi.

5. den

Návrat časně ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Alsasko, pohádka nejen o víně, slavnost trubačů **
v cenách od 5 590 Kč