Mosela a Rýn - exkluzivní zájezd se sommeliérem **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Německo
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 3 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, průvodce, ochutnávka vín s večeří v Bad Kreuznach a Trevíru, ochutnávka vín v Oberweselu
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 120 Kč, možnost rezervace plavby lodí Koblenz – Oberwesel (cca 29 EUR)
Vstupy: 55 EUR
zobrazit 1 termín
Květen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Odjezdové místo N8 - Brno a Jihlava bez příplatku.

Program zájezdu

1. den

V ranních hodinách odjezd. Odpoledne město Speyer, císařský dóm z 11. století (UNESCO), Historické muzeum Falce s římskými i franckými sbírkami, případně Vinařské muzeum. V podvečer ochutnávka vín a večeře u města Bad Kreuznach. Odjezd na ubytování v Koblenz. Nocleh.

2. den

Snídaně. Údolí řeky Mosely, které je lemováno terasovitými vinicemi. Prohlídka městečka Bernkastel s hrázděnými domy. Návštěva starobylého Trevíru (Trier) – snad nejstaršího německého města, které bylo údajně založeno již roku 16 před naším letopočtem císařem Augustem. Městská brána nebo Královská falc. Hlavní trhové náměstí s křížem a kašnou, Dóm sv. Petra, gotický kostel Panny Marie. Ve vinařství firmy Von Nell si pochutnáme nejen na zajímavém menu, jehož součástí je i polévka a krém z Rieslingu, ale ochutnáme i 7 vzorků místních vín. Po večeři se vrátíme do Koblenze. Nocleh.

3. den

Snídaně. Plavba lodí po nejkrásnějším úseku řeky Rýn. Můžeme pozorovat romantické zříceniny rytířských hradů (Stolzenfels, Marksburg, Pfalzgafenstein), malebné obce, vinice a sady nebo pověstmi opředenou skálu Loreley. Malebná vesnička Oberweselu s dominantou 16 středověkých věží. Degustace odrůdy Riesling z vinic kolem Rýna v místním vinařství. Návštěva města Mainz. Jejím nejslavnějším rodákem je vynálezce knihtisku J. Gutenberg a největším klenotem je překrásný červeně zářící Císařský Dóm. Večer v Koblenz, možnost posezení v místních restauracích u Rýna. Nocleh.

4. den

Snídaně. Návštěva Heidelbergu, hlavního univerzitního města Německa. Ohromí nás pohádková kulisa barokního města nad řekou Neckar se vznešenou siluetou zámku bdícím na svahu v 70 metrové výšce nad hladinou řeky. Historické centrum s kouzelnými náměstími, kašnami a slavným kostelem sv. Ducha. Možnost posezení v kavárničce nebo prohlídka Heidelberského zámku. Příjezd ve večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Mosela a Rýn - exkluzivní zájezd se sommeliérem **
v cenách od 10 990 Kč