Německá hanzovní města a Dánsko **

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Německo
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 4 noci se snídaní (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem, trajekty, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 180 Kč
Vstupy: 50 EUR, 600 DKK
zobrazit 1 termín
Srpen 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Odjezdové místo N8 - Brno, Jihlava bez příplatku.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem. Zastávka v romantickém Celle se stovkami hrázděných domů a půvabným renesančním zámečkem. Ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Brém (UNESCO), prohlídka historického jádra Marktplatz s velkolepým dómem, renesanční radnicí a štítovými domy. Odjezd do Hamburku – druhého největšího německého města s kostelem sv.Jakuba s největšími barokními varhany v severním Německu. Z náměstí Rathausmarkt projdete noblesní pasáží k městskému jezeru Binnenalster, dále procházka po bulváru Jungfernsteig na břehu jezera a pro zájemce lodní vyjížďka v hamburském přístavišti. Ubytování v okolí Hamburku. Nocleh.

3. den

Snídaně. Příjezd do Lübecku (UNESCO) – ve středověku nejvýznamnějšího města na Baltu a rodiště Thomase Manna. V centru gotický mariánský kostel, Holštýnská brána, nejznámější cihlová radnice v Německu a muzeum rodiny Mannových. Návštěva Niederreger Café a marcipánového muzea, možnost nákupu pravého lübeckého marcipánu. Poté průjezd Holštýnským Švýcarskem a zastávka v Eutinu, trajektem do Dánska. Ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Kronborgu (UNESCO), který proslul díky Shakespearovi jako Hamletův zámek, prohlídka zámku s 62 metry dlouhým tanečním sálem a krásnou kaplí. Odjezd do Kodaně – hlavního města Dánska. Prohlídka – nejdelší pěší zóna světa Stroget, lodičkou z idylického přístavu Nyhavn k malé mořské víle a přístavní pevnosti Kastellet, zámky Rosenborg, Christiansborg a Amalienborg, pro zájemce zábavní park Tivoli. Návrat na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do univerzitního Roskilde s cihlovou katedrálou Sv. Lukáše (UNESCO), která je tradičním pohřebním místem dánských králů – jsou zde hrobky 22 králů a 17 královen. Následuje návštěva muzea vikingských lodí vyzvednutých ze dna přilehlého fjordu. Lodě používali Vikingové k nájezdům do Anglie. Trajektem do Rostocku. Odjezd do ČR.

6. den

Návrat po půlnoci.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Německá hanzovní města a Dánsko **
v cenách od 10 990 Kč