Perly Saska - hrady, zámky, zahrady a pevnosti **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Německo
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu autobusem, průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 90 Kč
Vstupy: 40 EUR
zobrazit 1 termín
Květen 2017
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

Ráno odjezd. Návštěva impozantního renesančního zámku Augustusburgu. Staré lovecké sídlo se tyčí nad údolím říčky Zschopau. V zámku naleznete největší muzeum motocyklů v Evropě a dále několik menších muzeí. Přejezd k zámku Lichtenwalde s jedním z nejkrásnějších parkových areálů Německa. V zrekonstruovaném zámeckém parku naleznete velké množství vodních fontán, teras a průhledových cest. Návštěva hradu Kriebstein, o němž je možno tvrdit, že je nejhezčím rytířským hradem celého Saska. Gotický hrad leží na strmém skalnatém ostrohu obtékaném ze tří stran řekou Zschopau. Prohlídka hradu nabízí k prohlédnutí portrétní obrazy, gotické haly, rytířský sál, honební pokoj, pokladnici a významný křídlový oltář Sv. Alexia z r. 1520. Ubytování. Nocleh.

2. den

Snídaně. Zámek a zahrady Pillnitz. Anglická, holandská a čínská zahrada rozlehlého parku vábí k procházkám, oranžérie a skleník s palmami lákají zájemce o botaniku k prohlídkám exotických pokladů. Návštěva zámku Moritzburg, který je nazýván Perlou saského baroka. Obsahuje rozsáhlé sbírky loveckých trofejí, čínského, japonského a míšeňského porcelánu. Na zámku se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Na závěr dne návštěva parku Wackerbarth ležící na úpatí vinic. Jedná se o jedinečný celek skládající se ze zámku, belvederu, barokních zahrad posazených do líbezné krajiny labského údolí. Možnost degustace místních vín. Nocleh.

3. den

Snídaně. Návštěva barokních zahrad Grosssedlitz, které patří mezi nejpozoruhodnější zahradní areály v Německu, tzv. Saské Versailles. Naleznete zde řadu úžasných vodotrysků, květinových záhonů a vzácných dřevin. Pevnost Königstein, patří mezi nejoblíbenější výletní místa v Sasku. Uprostřed bizarní krajiny Saského Švýcarska, na skalní plošině ve výši 247 metrů nad hladinou Labe, se nachází více jak 50 různých stavebních objektů, svědků minulých staletí. Večer návrat.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Perly Saska - hrady, zámky, zahrady a pevnosti **
v cenách od 3 690 Kč