Parními vlaky po rakouských Alpách ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 2 noci se snídaní v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím, balkonem a TV), dopravu luxusním autobusem, průvodce, mapy Tyrolska a Salcburska
Cena nezahrnuje: pobytovou taxu 0,90 EUR/osoba/noc, která se platí hotově v hotelu, komplexní pojištění
Vstupy: 79 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
 

Popis zájezdu

Popis

2 večeře lze připlatit za 590,-Kč/os.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ráno. Přejezd Bavorskem do Tyrolska. Příjezd údolím Innu do Jenbachu. Historickou parní zubačkou vyrobenou v roce 1889 takřka hodinu trvající výjezd k horskému jezeru Achensee pod masivem Rofan. Malebné jezero leží v nadmořské výšce 929 m n.m., je 9 km dlouhé a 1 km široké. Lodní výlet po jezeře obklopeném horami do lázeňského Pertisau. Odjezd na horskou salaš Gramaialm na krásné louce uprostřed pohoří Karwendel. Po občerstvení návrat do údolí Innu a odjezd na ubytování v hotelu Jägerhof, u hotelu venkovní bazén a krásný výhled do údolí Innu a na protilehlé pohoří Karwendel. Fakultativně večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Návštěva křišťálového světa Swarovski s úchvatnou expozicí skla. Odjezd do údolí Zillertal, které je jedno z nejkrásnějších v Tyrolsku. Historickým parním vlakem průjezd údolím z Fügenu do Mayerhofenu, jízda po úzkokolejné trati trvá více než hodinu, v soupravě za parní lokomotivou jsou zapřaženy dobové vagony. Odjezd do Rattenbergu, prohlídka města s mimořádně zachovalým historickým centrem. Možnost výstupu na hradní zříceninu s výhledem na město ležící na řece Inn a obklopené horami. Odjezd do rakouského historického mincovního města Hall in Tirol. Prohlídka starobylého města, ve kterém byly raženy první velké stříbrné mince ve střední Evropě. Návrat do hotelu. Fakultativně večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd do Salcburska. Po příjezdu do oblasti Solné komory průjezd okolo tajuplného jezera Wolfgangsee. Výjezd parní zubačkou po trati postavené v roce 1893 na vyhlídkový vrch Schafberg (1.782 m). Z vrcholu nejkrásnější panoramatický výhled v celé oblasti  na 14 jezer a okolní hory. Sjezd zubačkou zpět k jezeru a odjezd do Bad Ischlu. Krátká prohlídka známých lázní, kde trávil v císařské vile letní měsíce císař  František Josef s celým dvorem. Odjezd do ČR podél krásného jezera Traunsee s mohutnou horou Traunstein. Návrat před půlnocí.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Parními vlaky po rakouských Alpách ***
v cenách od 5 290 Kč