Alpy a střediska rakousko-švýcarského pomezí **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5 nocí s polopenzí v hotelu s bazénem (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu luxusním autobusem , průvodce
Cena nezahrnuje: Komplexní pojištění 180 Kč, pobytová taxa cca 8,5 EUR/os./pobyt (hradí se na místě)
Vstupy: 20 EUR + 38 CHF
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Doporučujeme objednání výhodné Montafon-Silvretta karty v ceně cca 46 EUR, resp. 41 EUR (senioři nad 63 let - narozeni 1951 a dříve), která umožňuje využití lanovek a lázní v programu 3.-5.dne (kromě lanovky na Idjoch). Kartu je třeba objednat již při sepsání cestovní smlouvy, ale hradit se bude až na místě v EUR.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem. Ubytování v Tschagguns v údolí Montafonu, v hotelu s bazénem. Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Prohlídka středověkého Feldkirchu, historicky nejvýznamnějšího města Vorarlberska. Přes Vaduz do Švýcarska. Prohlídka Davosu, nejvýše položeného města v Evropě. Lanovkou na Jakobshorn (2590 m n.m.) s panoramatickým výhledem. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Lanovkou k Lünersee (1979 m n.m.), panoramatický pohled na alpské masívy rozprostírající se na rakousko–švýcarském pomezí. Odjezd do údolí Silbertal, prohlídka barokního kostela v Bartholomäbergu, lanovkou na Sennigrat (2300 m n.m.) s nezapomenutelným pohledem do údolí. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Partenen pod Vermuntskou přehradou. Výjezd lanovkou k přehradě a procházka po hrázi. Dále horskou panoramatickou silnicí až k jezeru Silvretta obklopenému 74 třítisícovkami společně s nejvyšší horou Vorarlberska Piz Buin (3321 m n.m.), krátká procházka. Přesun do známého střediska Ischgl, lanovkou do sedla Idjoch (2739 m n.m.) na rakousko–švýcarské hranici s rozhledem na celou oblast. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Latschau u jezera Staubeken, lanovkou na Grüneck (1893 m n.m.) s nádhernou vyhlídkou na Verwallský masív s monumenty Drei Türmen, Sulzfluh a Drusenfluh. Krátká procházka k vyhlídce na Zimbu tzv. Matterhorn Vorarlberska. Po poledni průjezd Silbertalským údolím a výjezd lanovkou pod Kristallberg s nejstarším gotickým kostelíkem v Montafonu. Odpoledne odpočinek ve vodním areálu Aquarena v St.Gallenkirchu. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd do německého Lindau na břehu Bodamského jezera, prohlídka staré části města na ostrově. Odjezd do ČR. Návrat pozdě večer.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Alpy a střediska rakousko-švýcarského pomezí **
v cenách od 10 790 Kč