To nej ze Srí Lanky - program 2 ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Srí Lanka
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 7 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, leteckou dopravu Praha–Colombo–
Praha, letištní taxy a palivové příplatky, všechny transfery, návštěvy a vstupy do objektů (dle uvedeného programu), pobytovou taxu, česky mluvícího průvodce
Cena nezahrnuje: ubytování ve 4* hotelech 7.300 Kč, ubytování v 5* hotelech 15.300 Kč, vízum 1.100 Kč na osobu, komplexní cestovní pojištění Generali 60 Kč na osobu a den. Fakultativní výlety: - Minneriya National Park + Jeep - 40 USD na osobu
Elephant Back Safari - 15 USD na osobu*- Horton Plains National park vstupné - 40 USD na osobu*- Ayurveda Massage (pokud klienti navštíví Spice Garden, dostanou 10minutovou masáž zdarma)- vlak z Kandy do Naanu Oya - 15 USD na osobu
ceny jsou orientační – budou upřesněny před odletem
zobrazit 1 termín
Leden 2017
zobrazit 1 termín
Únor 2017
zobrazit 1 termín
Březen 2017
zobrazit 1 termín
Duben 2017
zobrazit 1 termín
Květen 2017
zobrazit 1 termín
Červen 2017
zobrazit 1 termín
Září 2017
zobrazit 1 termín
Říjen 2017
zobrazit 1 termín
Listopad 2017
zobrazit 1 termín
Prosinec 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Změna programu vyhrazena.U tohoto zájezdu nemůžeme garantovat cestování individuálních klientů bez příplatku za jednolůžkový pokoj. Zájezd je možné uskutečnit kdykoli v roce už od 1 osoby, odlety jsou možné denně.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Colomba.

2. den

Přílet do Colomba. Uvítání na letišti průvodcem a odjezd do hl. města, zde krátká okružní jízda městem (cca 2 hodiny) – obchodní část města i residenční část Cinnamon Gardens, přístav, bazar, hinduistický chrám, holandský kostel Wolfendhal, replika Avukana Buddhy, náměstí Nezávislosti a další. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu v oblasti Colomba.

3. den

Snídaně. Odjezd do oblasti tzv. Kulturního trojúhelníku (cca 4 hod. jízdy) – prohlídka Anuradhapura – nejslavnější královské historické zachovalé město, jehož ruinám vévodí monumentální kopulovité dagoby Nakhavihára, Ruvenweli, Jetawanarama a posvátný strom „Bo“, který je se svými údajnými 2250 roky nejstarším stromem na světě. Pokračování cesty do Dambulla. Ubytování, večeře a nocleh ve  3* hotelu.

4. den

Snídaně. Odjezd do Polonnaruwa, bývalého sídelního města severocejlonského království,  kde uvidíte mnoho vykopávek a soch (např. desetimetrovou sochu Buddhy), paláců a pagod ukrytých v džungli. Návštěva dřevořezbářské továrny. Fakultativně možnost Jeep Safari v národním parku Minneriya nebo jízda na slonech v malebné džungli v oblasti Habarana. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Brzy ráno výstup na monumentální skalní komplex Sigiriya „Lví pevnost“ z 5. století př. n. l., která patří mezi památky UNESCO (dole pod skálou je soustava hradeb, kanálů a vodních zahrad, o kus výše se nachází jeskyně se starými buddhistickými freskami). Odpoledne odjezd do městečka Kandy, posledního královského města, ležícího v horách, cestou krátká zastávka v Matale k návštěvě ayurvédické zahrady koření, kde si navíc budete moci vychutnat 20minutovou ayurvedickou masáž (fakultativně). Večer návštěva kulturní taneční show v Kandy.  Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu v Kandy.

6. den

Snídaně. Prohlídka města Kandy a návštěva nejposvátnějšího buddhistického místa na Srí Lance - Chrámu Buddhova zubu (ve zlaté schránce je zde tato vzácná relikvie uložena). Navštívíte také typické tradiční místní obchůdky. Poté návštěva Královské botanické zahrady Peradenniya s více než 5000 druhů stromů a rostlin. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Odjezd do malebného městečka Nuwara Eliya, postaveného v britském koloniálním stylu (nachází se tu centrum pěstování čaje, ležící ve výšce 1900 m n.m.). Fakultativně možnost nezapomenutelné a dechberoucí jízdy vlakem z Peradeniya do Nanu Oya. Volno. Ubytování ve 3* hotelu v  Nuwara Eliya, večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Fakultativně návštěva národního parku Horton Plain, nejvýše položené náhorní plošiny na Srí Lance v nadm. výšce 2.500 m n.m. Oblasti dominuje druhá a třetí nejvyšší hora ostrova a plošina je ukončena 700 m hlubokým prudkým srázem, který se nazývá „Konec světa“. Poté návštěva manufaktury na zpracování čaje a prohlídka městečka. Odjezd do Colomba – cestou návštěva vodopádů Witness a Ramboda. Ubytování, večeře a nocleh ve 3* hotelu.

9. den

Snídaně. Individuální volno, transfer na letiště. Odlet do Prahy.

10. den

Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 10 termínů dovolené To nej ze Srí Lanky - program 2 ***
v cenách od 52 890 Kč