Julské Alpy a jezera Bled a Bohinj ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Slovinsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5 nocí s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), dopravu luxusním autobusem, průvodce, mapu Slovinska
Cena nezahrnuje: pobytovou taxu 1,37 EUR/osoba/noc, která se platí hotově v hotelu; komplexní pojištění
Vstupy: 32 EUR
zobrazit 1 termín
Červenec 2017
 

Popis zájezdu

Popis

Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák, Beroun, Brno a Jihlava bez příplatku.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Rakouskem do Slovinska . Příjezd do proslulých lázní Bled u stejnojmenného jezera , lázně byly velmi populární již za Rakouska-Uherska. Ubytování v hotelu Jadran u jezera. V ceně ubytování je vstup do krytého centra s bazény a vířivkami v hotelu Golf (100 metrů od hotelu). Snídaně jsou přímo v hotelu Jadran, večeře v restauraci čtyřhvězdičkového hotelu Grand Hotel Toplice (50 metrů od hotelu). Večeře. Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd proti toku Savy Bohinjky k  Bohinjskému jezeru – největší slovinské jezero v nadmořské výšce 525 metrů je skutečnou perlou Triglavského národního parku. Výchozím bodem okruhu okolo jezera je městečko Ribčev Laz , kde je zajímavý kostel sv.Jana s patrnými vlivy od románského až po barokní sloh. Uprostřed cesty kolem jezera je krásný barokní kostel sv.Ducha . Od obce Ukanc na konci jezera výstup k  chatě Koča pri Savici (653 m n.m.) a dále k nejznámějšímu slovinskému vodopádu Savica . Po odpočinku a občerstvení u chaty Koča při Savici sestup zpět k jezeru. Lodní výlet po průzračně čistém jezeře s výhledy na okolní hory. Po přistání v Ribčev Laz návrat do hotelu.  Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd na náhorní planinu Pokljuka (1266 m n.m.) . Výstup přes planinu Javornik s malebnými horskými seníky k  chatě Blejska koča ( 1630 m n.m.) na planině Lipanca , v červenci plné nádherných horských květin. Výstup na vrchol Debela Peč (2014 m n.m.) s nádherným výhledem na Triglav a další vrcholy Julských Alp. Po sestupu odpočinek a občerstvení v chatě Blejska koča. Poté přechod k autobusu na Rudno Polje a návrat do hotelu. Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd k  Bohinjskému jezeru . Výjezd gondolovou lanovkou ke Skihotelu Vogel (1540 m n.m.) . Vedle hotelu je vynikající vyhlídková terasa na Bohinjské jezero, vzhledem k převýšení přes tisíc metrů je to unikátní pohled. Dále sedačkovou lanovkou na Orlovu Glavu (1682 m n.m.) . Výstup přes Visoki Orlov Rob na hřeben a po hřebeni až na vrchol Rodica (1966 m n.m.) . Turistika uprostřed typických vápencových skal umožňuje panoramatické rozhledy na Julské Alpy včetně nejvyššího vrcholu Triglav . Sestup k lanovce, lanovkou k autobusu. Návrat do hotelu. Možnost relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar . Vycházka po vyhlídkovém chodníku skalnatou soutěskou s mohutnými peřejemi a křišťálově průzračnou vodou. V závěru soutěsky je odměnou mohutný vodopád Šum . Odjezd zpět k Bledskému jezeru. Odpoledne turistický okruh okolo Bledského jezera s výstupem na Malou Osojnicu (685 m n.m.). Z vrcholu často fotografovaný pohled na jezero s kostelíkem na ostrově a hradem Bled na skalním ostrohu , celé to v pozadí rámuje hřeben Kamniškých Alp. Možnost prohlídky interiérů hradu nebo plavby lodičkou na ostrov nebo relaxace ve wellness centru v hotelu Golf. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Odjezd do Staré Fužiny u Bohinjského jezera . Krátký výstup na Peč s jedním z nejkrásnějších pohledů na Bohinjské jezero. Sestup zpět a poté proti toku potoka Mostnica až do doliny Voje . Malebnost doliny zvyšuje množství seníků a vodopád Mostnički slap (700 m n.m.) , který padá v závěru údolí. Po odpočinku a občerstvení návrat k Bohinjskému jezeru a možnost koupání. Zdatní turisté mohou od vodopádu vystoupat až k chatě Planinska koča na Uskovnici (1154 m n.m.) a sestoupit k jezeru přes malebnou osadu Studor. Večer odjezd do ČR.

7. den

Návrat ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Julské Alpy a jezera Bled a Bohinj ***
v cenách od 9 990 Kč