Prázdniny na Oravě **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Slovensko
Ubytování: Prázdniny na Oravě
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem
3× ubytování v 2lůžkových pokojích s přísluš
3× polopenzi
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 790 Kč
plavba na vorech 340 Kč (děti do 14 let 230 Kč)
Slevy:
3. osoba na přistýlce 500 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

VEĽKÁ RAČA • STARÁ BYSTRICA • ŽELEZNICE VYCHYLOVKA • ORAVSKÁ PŘEHRADA • SLANICKÝ OSTROV UMĚNÍ • TVRDOŠÍN (UNESCO) • SKANZEN ZUBEREC • PODBIEL • KLIN • ROHÁČSKÁ PLESA • AKVAPARK ORAVICE • VORY • ORAVSKÝ HRAD • LEŠTINY (UNESCO)

Program zájezdu

1. den

Ráno odjedeme z Brna (nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) na Slovensko. Přes kilometr dlouhá lanovka z Oščadnice nám pomůže překonat výškový rozdíl 324 metrů a doveze nás na hřebeny Kysuckých vrchů. Nenáročná túra přírodní rezervací vede na nejvyšší vrchol masivu – Velkou Raču – na slovenskopolském pomezí. Cestou se budeme kochat výhledy na Moravskoslezské Beskydy, Babí horu, vrchy Malé Fatry, či vzdálenější Roháče. Poté se zastavíme v Staré Bystrici – mají tam jediný slovenský orloj, který je zároven nejvetší dřevěnou sochou v zemi. Za dobrodružstvím vyrazíme na pomezí Kysuc a Oravy, kde se necháme unášet unikátní historickou lesní úvraťovou železnicí Vychylovka . Jedná se o jeden ze dvou světových unikátů umožnující zdolat znacné prevýšení po železnici. Přejezd na ubytování u Oravské přehrady.

2. den

Po snídani si uděláme výlet po poklidné hladine Oravské přehrady , kde podnikneme plavbu na Slanický ostrov umění . Na ostrově se nachází kostel Povýšení sv. Kříže – jako jediný zbyl z obce Slanica, která byla zatopena Oravskou přehradou. Potom se zastavíme v Tvrdošíne k prohlídce hřbitovního kostela Všech svatých, památky pocházející z 15. století. Odborná rekonstrukce kostela byla v roce 1993 oceněna plaketou Europa Nostra a kostel byl zapsán do seznamu UNESCO. S Oravou a jejími tradicemi se seznámíme v Zuberci v příjemném Muzeu oravské dědiny – ve skanzenu, který je situován do nádherného přírodního prostředí, a reprezentuje nejhodnotnejší památky lidové architektury celého regionu. Navštívíme i vesničku Podbiel , jejíž chloubou je unikátní soubor lidové architektury Bobrova raľa z celkem 64 dřevěnic z 19. století. Poněkud netradiční atrakcí Oravy je kopie slavné brazilské sochy Ježíše Krista v Rio de Janeiru. Socha vysoká devět a půl metru je situována u obce Klin . Ruce Krista Spasitele směřují na celou Oravu a mají ji ochraňovat. Je odtud krásný výhled na přehradu. Návrat na ubytování, individuální volno ke koupání.

3. den

Po snídani se vydáme do oblasti Západních Tater, kde absolvujeme procházku Roháčskou dolinou . Naším cílem bude Ťatliakova chata (1.373 m). Nad ní začíná "amfiteátr Smutnéj doliny", která je horním patrem Roháčskej doliny. Kousek od chaty se nachází uměle vytvořené pleso – Ťatliakovo jezero. Možnost občerstvení, odpočinku a procházek po okolí. Fyzicky zdatnější se mohou vydat na túru kolem Roháčských ples . Jedná se o trasu s převýšením cca 500 m v horském terénu. Odměnou nám bude krása čtyř horských jezer, budeme obdivovat Roháčský vodopád i okolní dvoutisícovky tyčící se nad námi. V závěru dne nás čeká ješte koupání v termálech v Oravicích s geotermální vodou o teplotě 35–36 °C přímo ze zřídla. Náročnější klienti si mohou dopřát odpočinek v akvaparku s velkým relaxačním bazénem, masážními tryskami, dnovou perličkou a tobogánem. Návrat na ubytování.

4. den

Cestu k Oravskému hradu si vychutnáme z paluby vorů, na nichž se doplavíme až k patě vápencové skály, na které se až do výšky 112 metrů majestátně tyčí rozsáhlý hradní areál ze 13. století. Prohlédneme si jeho nádvorí i interiéry, dozvíme se zajímavosti o nejvýznamnejších vlastnících z rodu Thurzovců a zavzpomínáme na filmy, kde jsme tento skvost Oravy videli. Naší další zastávkou bude vesnicka Leštiny , kde se z hlediska architektonického nachází nejlépe dochovaný dřevěný artikulární evangelický kostel na Slovensku (UNESCO). V interiéru kostela najdeme barokní oltář s dřevořezbou z pocátku 14. století, renesancní kazatelnu z pocátku 18. století a okouzlí nás výzdoba empora, která vyniká bohatstvím tvaru a barev. Naše slovenské putování zakončíme nákupem oblíbených liptovských sýrových specialit na salaši u Ružomberoku . Návrat do ČR ve večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Prázdniny na Oravě **
v cenách od 4 499 Kč