Bojnice

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Slovensko
Ubytování: Bojnice
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem
2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
2× snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 1.300 Kč
2× večeře 790 Kč
SLEVY
3. osoba na přistýlce 290 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

ZÁMEK BOJNICE • KREMNICA • LÁZNĚ SKLENÉ TEPLICE • ZUBŘÍ OBORA • ZÁMEK TOPOLČIANKY • BÁNSKÁ ŠTIAVNICA
(UNESCO) • VODNÍ DÍLO GABČÍKOVO • TERMÁLY VEĽKÝ MEDER

Program zájezdu

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa Ždár nad Sázavou 250 Kc, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradište 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kromeríž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) na Slovensko, kde nás čeká prohlídka pohádkového zámku v Bojnicích , který, tak jak si to přál hrabě Pálffy, v mnohém připomíná romantické zámky na Loiře. Odpoledne se vydáme za tajemstvím "zlaté" Kremnice s dominantním stredovekým mestským hradem a jedinečnou expozicí mincovnictví. Poté se příjemně vykoupeme v lázních Sklené Teplice , kde dnes vyverá termální voda ze čtrnácti přírodních mineralizovaných pramenů z hloubky až 1.600 metrů, a nenecháme si ujít ani zdejší raritu – jeskynní parní lázeň "Parenica". Dojezd na ubytování, nocleh.

2. den

Ráno si trošku přivstaneme a po snídani pojedeme za neopakovatelnou podívanou do Zubří obory , kde budeme svědky krmení těchto mohutných a vzácných zvířat. V nedalekém letním sídle Habsburků v Topolčiankách , obklopeném rozsáhlým anglickým parkem s jezírky, fontánami a sochami, se v bohatých interiérech ponoríme do historie a možná nám toto místo učaruje stejně jako Masarykovi a dalším prezidentům, kteří se sem rádi vraceli. Zbytek dne strávíme ve skutečném klenotu Slovenska a jednom z nejstarších měst střední Evropy – v Bánské Štiavnici , ve městě, jehož sláva vyrostla z legendární stříbronosné žíly, kterou pred stoletími objevil chudobný pasácek. Mesto se honosí krásným historickým jádrem i cennými technickými památkami, díky nimž je zapsáno na seznamu UNESCO. Nejdříve navštívíme důlní muzeum u jezera Klinger s povrchovou a podzemní cástí se zprístupněnými šachtami ze 17. století i fárací trasou pro návštěvníky. Dále se budeme věnovat historickým zákoutím města v uličkách mezi Starým a Novým zámkem. Zájemci mohou podniknout procházku na Kalvárii nad městem. Večer se vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme do rovinaté oblasti ohraničené koryty Malého Dunaje a Dunaje na Žitný ostrov. Z vodní hladiny se blíže seznámíme s monumentálním Vodním dílem Gabčíkovo . Proplujeme i jeho plavebními komorami. A nakonec zavítáme do Velkého Mederu , kde se oddáme vodním radovánkám nebo odpočinku. Zdejší termální prameny příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a na celkovou regeneraci organismu. Najdete zde několik bazénů: kombinovaný krytý bazén s propojením na vnější bazén s teplotou vody 36–38 °C, rekreační 30 °C, bazén s tobogánem, sportovní plavecký bazén, dětský bazén a krytý areál s bazénem o velikosti 300 m2 s doplňkovým vybavením jako je sauna, detský bazén, vířivý bazén a masáže. K dalším atrakcím patří i dva tobogány, minigolf, plážový volejbal, velká pláž, hřiště pro děti a maxišachy. Celý areál je obklopen lesoparkem s možností procházek po udržovaných a značených lesních cestičkách. V podvečer se přes Bratislavu vydáme na cestu zpět do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Bojnice
v cenách od 3 890 Kč