Mnichov **+

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Německo
Ubytování: Mnichov
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Brno–Mnichov–Brno
odbavení i se zavazadlem a letištní taxy
transfer z letiště do hotelu a zpět
okružní jízdu v Mnichově
3× ubytování ve 2–3* hotelu se snídaní
služby místního česky mluvícího průvodce během programu v Mnichově
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 2 900 Kč
pojištění léčebných výloh a storna 290 Kč
Cena nezahrnuje městskou dopravu v Mnichově cca 6 €/os./den
zobrazit 1 termín
Prosinec 2017
 

Popis zájezdu

Popis

MNICHOV • RADNICE • FRAUENKIRCHE • BIERGARTEN • VIKTUALIENMARKT • KÖNIGSPLATZ • NYMPHENBURG • OLYMPISJKÝ PARK • ALLIANZ ARENA • ANGLICKÝ PARK

Program zájezdu

1. den

Po poledni odlet z Brna přímou linkou do Mnichova , hlavního města Bavorska. Po příletu přivítání místním česky mluvícím průvodcem a transfer do města, ubytování v hotelu a procházka historickým centrem s pěší zónou, kde budeme moci obdivovat jak historické budovy, tak i vyhledávané obchodní třídy nebo ochutnat bavorské pivo a jiné speciality. Na centrálním náměstí si prohlédneme novogotickou Novou radnici s orlojem i menší Starou radnici s muzeem hraček, nahlédneme do jednoho ze symbolů města, gotického kostela Frauenkirche s typickými cibulovitými kopulemi, nahlédneme do tradičních pivnic, mezi nimiž nemůže chybět jedna z nejstarších a nejznámějších Hofbräuhaus nebo Augustiniánská pivnice. Určitě všechny zaujme trh Viktualienmarkt v centru města s množství gastronomických specialit i příjemným posezením v typické venkovní pivnici pod košatými stromy, tzv. Biergarten . V blízkosti trhu se nachází i nejstarší mnichovský kostel sv. Petra ze 13. stol., z jehož věže je krásný panoramatický výhled na město. Večer individuální volno k dalším posezením v centru města a návrat do hotelu.

2. den

Celodenní okružní jízda městskou dopravou po nejzajímavějších atrakcích města. Náměstí Königsplatz s mnoha architektonicky zajímavými stavbami v klasicistním stylu a řadou obrazáren a muzeí v jeho okolí. Zámek Nymphenburg , letní rezidence bavorských kurfiřtů s galerií krásek krále Ludvíka I., muzejním komplexem a parkem se sochami, fontánami, rokokovým loveckým zámečkem Amalienburg i botanickou zahradou. Odpoledne odjezd do Olympijského parku s bývalým olympijským stadionem, prohlídka muzea automobilky BMW a na závěr návštěva jednoho ze symbolů města – Allianz Areny , stadionu velkoklubu Bayern Mnichov. Možnost prohlídky velmi pěkného muzea i zázemí stadionu. Návrat do hotelu a volný večer k procházkám po městě.

3. den

Volný den k procházkám, nákupům a návštěvám některých z nesčetného množství mnichovských muzeí – např. Alte Pinakothek, jedna z nejlepších světových obrazáren s díly světových malířů ze 14.–18. stol., Nová obrazárna Nová Pinakotéka s díly z 19. až začátku 20. stol., Městská Galerie Lenbacha, Pinakotéka Moderny, Státní muzeum egyptského umění, Secesní vila France Stucka, Německé technické muzeum, patřící k největším muzeím vědy a techniky na světě, Městské muzeum, muzeum Piva a Oktoberfestu a mnoho dalších. Rozhodně si nenechte ujít ani procházku Anglickým parkem , jedním z největších městských parků s Čínskou věží, Biergarten, Japonským čajovým domkem i vodními kanály, kolem kterých je stále plno rekreantů i sportovců.

4. den

Dopoledne využijeme k posledním nákupům a rozloučení s městem, okolo poledne transfer na letiště a odlet zpět do Brna. Odpoledne přílet do Brna.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Mnichov **+
v cenách od 14 990 Kč