Tatarstán, samostatná republika uprostřed Ruska – letecký poznávací zájezd ****

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rusko
Ubytování: Tatarstán, samostatná republika uprostřed Ruska – letecký poznávací zájezd
Strava: Plná penze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Plná penze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha–Kazaň–Praha včetně letištních tax
dopravu ruskými autobusy dle programu
ubytování v hotelu 4* v centru Kazaně
4× plnou penzi dle programu
výlety dle programu
služby českého průvodce a místních ruských průvodců
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna Evropské cestovní pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 5.600 Kč
vízum do Ruska 1.990 Kč
transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
pojištění léčebných výloh a storna 1 190 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

KAZAŇ • BOLGAR • SVIJAŽSK • PO ČESKÝCH STOPÁCH V TATARSTÁNU

Program zájezdu

1. den

Pozdě večer odlet z Prahy, přílet do Kazaně, tranfer do hotelu, ihned po příjezdu ubytování.

2. den

Snídaně. Autobusová a pěší prohlídka Kazaně , hlavního města Tatarstánu. Prohlídka Kazaňského Kremlu , památky UNESCO, jehož tisíciletá historie byla doložena nálezem zlatého dukátu českého krále Václava II. Návštěva jedné z největších evropských mešit Kul Šarif ležící mírumilovně jen pár metrů od pravoslavného křesťanského Petropavlovského chrámu, který si také prohlédneme. Z Kremlu jsou panoramatické výhledy na část města a řeku Kazanku, která se nedaleko vlévá do Volhy. Dále si projdeme čtvrť, kde mohli dle rozhodnutí cara bydlet tatarští obyvatelé, starou Tatarskou svobodu a kde se do dnešních dnů dochovaly dřevěné, jasnými barvami zdobené domy. Dále navštívíme Bogorodický klášter s kouzelnou ikonou Kazaňské matky Boží. Oběd bude v restauraci Tugan Avylym, která je součástí stylizované dřevěné tatarské vesnice. Zde se také zúčastníme interaktivního představení Tatarský kaljapuš (název tatarské čapky), kde se zábavnou formou seznámíme s tatarskou historií, zvyky a tradicemi. Večeře v hotelu.

3. den

Snídaně. Celodenní výlet do historického města Bolgar (190 km). Bolgar se nachází na levém břehu řeky Volhy, 30 km jižně od jejího soutoku s řekou Kamou. Nový most přes řeku Kamu ostatně cestou budeme přejíždět. Jedná se o starobylé město, památku UNESCO, s historií delší než tisíc let, původní hlavní město Tatarstánu, kam delegace z Bagdádu kdysi přinesla islám. Tudy procházely dávné karavany, zde se setkávali severní Vikingové se zástupci arabského kalifátu, evropské národy (Maďaři, Francouzi, Češi) s tehdejšími Volžskými Bulhary. Návštěva muzea bulharské civilizace, muzea, kde je umístěn největší tištěný korán na světě a starého bulharského hradiště. Oběd v Muzeu chleba, interaktivním muzeu zemědělství a výroby chleba. Prohlídka Bílé mešity . Večeře v hotelu.

4. den

Snídaně. Výlet do města Svijažsk (60 km). Město s původem v roce 1551 leží na ostrově na řece Svijaga, těsně před jejím soutokem s řekou Volhou. Jedná se o památku UNESCO. Město bylo založeno carem Ivanem Hrozným jako pevnost, kde si jeho vojska, unavená pochodem z Nižního Novgorodu, mohla odpočinout a snáze pak dobýt pevnost Tatarů na místě dnešního Kazaňského Kremlu. Historie města je také svázána s první světovou válkou, zde se jí zúčastnily známé české legie. Navštívíme muzeum historie Svijažsku, Trojický chrám, Řemeslnou svobodu a zúčastníme se interaktivní hry Střelecká zábava – střelba z luku, kuše, hod kopím apod. Oběd v etnografickém muzeu pod otevřeným nebem Tatar Avyly. Jedná se o napodobeninu tatarské vesnice v předměstí Kazaně. Večeře v hotelu.

5. den

Snídaně. Autobusový výlet Kazaň očima Čechů. Navštívíme ulici Baumana , pěší zónu v centru města, kde se také nachází budova ruské centrální banky. Sem car umístil ruské zlato před první světovou válkou a na zmizení jeho části se zřejmě podílely během ruské občanské války české legie. Ikona Česká láska v pravoslavném chrámu. Návštěva Národního muzea Tatarské republiky. Oběd na ulici Baumana v Domě tatarské kuchyně. Večeře s návštěvou malého pivovaru v hotelu Nogaj. Krátký odpočinek na pokojích.

6. den

Hned po půlnoci transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Tatarstán, samostatná republika uprostřed Ruska – letecký poznávací zájezd ****
v cenách od 23 990 Kč do 25 990 Kč