Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Česká republika
Ubytování: Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem
3× ubytování v hotelu
3× snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
3x jednotná večeře v hotelu 510 Kč
jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
SLEVY
3. osoba na přistýlce -600 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

SYCHROV - KRÁSNÁ - PŘÍCHOVICE - SKLANÍ HRAD SLOUP - LINDAVA - JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ - LIBVERDA - HEJNICE - FRÝDLANT - JEŠTĚD - LIBEREC - SVIJANY

Program zájezdu

1. den

Ráno odjezd z Brna na zámek Sychrov , prohlídka novogotického zámku známého i z pohádek Zlatovláska, Nesmrtelná teta nebo Nejkrásnější hádanka. Odpoledne odjezd k Jablonci nad Nisou do obce Krásná , kde navštívíme Kittelovo muzeum, které nabízí prohlídku čarodějné knihy, tajemné pracovny a expozici lidového léčitelství, se seznámíme s prací a životem tohoto lékaře a léčitele, který se podle pověstí upsal čertu. Poté se projdeme po naučné stezce, věnované také práci tohoto léčitele. Přejezd do Tanvaldu , kde nastoupíme na horskou ozubnicovou dráhu a krásnou přírodou Jizerských hor pojedeme do zastávky Kořenov . Jedná se o jednu z posledních normálněrozchodných zubaček v Evropě a také o nejstrmější železnicí v Čechách. V Kořenově můžeme navštívit i muzeum této zubačky. Z Kořenova přejedeme do podhorské vesničky Příchovice spojené se jménem největšího Čecha, Járy Cimrmana. Krátkou procházkou dojdeme k rozhledně Maják J.Cimrmana, nejmladší dřevěné rozhledně Jizerských hor. V budově před rozhlednou se nachází Muzeum Cimrmanovy doby, kde je umístěna expozice o Cimrmanovy a značná část exponátů z jeho pozůstalosti, které byly dříve uloženy v depozitářích divadla Járy Cimrmana. Večer odjezd na ubytování.

2. den

Po snídani odjedeme do nejsevernějšího výběžku Liberecka k návštěvě města Frýdlant s městskou památkovou zónou s pseudorenesanční radnicí. Městu dominuje komplex skládající se ze středověkého hradu a renesančního zámku stojící na mohutné čedičové skále nad řekou Smědá. Patří k nejvýznamnějším památkovým celkům v Česku a byl pro turisty zpřístupněn již roku 1801, čímž se stal prvním hradním muzeem ve střední Evropě. Kromě obvyklých sbírek zámeckého nábytku a vybavení je součástí expozice také sbírka zbraní a dýmek a zámecká obrazárna. Nejznámějším majitelem frýdlantského panství byl Albrecht z Valdšttejna. Po návštěvě tohoto nádherného komplexu a odpočinku v centru města se odpoledne vydáme na další putování, při kterém zavítáme do Jindřichovic pod Smrkem . Zde navštívíme Žijící skanzen, kde si uděláme představu o dřívějším životě a uvidíme lidovou architekturu včetně větrného mlýna. Po prohlídce skanzenu přejedeme do lázní Libverda s kolonádou a léčivým pramenem nazvaným Boží voda, klasicistním zámečkem i atraktivní výletní restaurací Obří sud v dřevěné budově ve tvaru sudu o průměru cca 11 m. K večeru návrat na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme k dominantě libereckého kraje Ještědu. Visutou lanovkou vyjedeme na vrchol a navštívíme budovu vysílače s horským hotelem a restaurací, která patří k ozdobám české architektury. Po krásných výhledech do okolí se vydáme pěšky zpět na úpatí Ještědu (4,5 km). Možnost sjet i zpět lanovkou. Odsud se přesuneme do Liberce . Projdeme se centrem města s novorenesanční radnicí a odpočneme si po dopolední procházce. Odpoledne pak můžete věnovat pobytu v Centru Babylon (návštěva na 2–3 hodiny) s širokými možnostmi aktivního vyžití – Aquapark, IQpark, Lunapark aj. nebo navštívit město Jablonné v Podještědí s dominikánským klášterem, jedná se o barokní stavbu s hodnotnou poutní bazilikou sv. Vavřince a sv. Zdislavy. Byl založen již ve 13. stol. Zdislavou z Lemberka, svatořečené papežem Janem Pavlem II. v roce 1995. Pod bazilikou se nacházejí katakomby – soustava krypt a chodeb se 3 patry. Dnes je přístupné pouze patro první, ve kterém se nachází i krypta sv. Zdislavy. Odpoledne návrat do Liberce a odjezd do Brna.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje ***
v cenách od 3 290 Kč do 3 990 Kč