Grossglockner ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Ubytování: Grossglockner
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
5× ubytování ve 2lůžk. pokojích s přísluš
5× polopenzi
průvodcovské služby
Doporučujeme objednání velmi výhodné Salcburské karty, která umožňuje využití všech lanovek, vstupu a lázní uvedených v programu (ušetříte cca 2.500 Kč oproti běžným cenám). V případě nepříznivého počasí je možno na tuto kartu navštívit řadu dalších muzeí, hradu a zámku včetně Salcburku bez jakýchkoliv příplatku
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 2.500 Kč
Salcburská karta (zahrnuje lanovky, vstupy do objektů a lázní) dospělí 1.690 Kč, dítě do 15 let 845 Kč
Cena nezahrnuje pobytovou taxu 1,10 €/os./noc
Selvy:
3. a 4. osoba na pokoji 500 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

ZELL AM SEE • KRIMMLSKÉ VODOPÁDY • WILDKOGEL • BAD GASTEIN • STUBNERKOGEL • BAD HOFGASTEIN • KITZLOCHKLAMM • ENZINGERBODEN • MEDELZKOGEL • MITTERSIL • GROSSGLOCKNERSKÁ SILNICE • FERLEITEN • GOSAUSKÁ JEZERA • ZWIESELALMHÖHE • BAD ISCHL

Program zájezdu

1. den

Odjezd v brzkých raních hodinách z Prahy, svoz z Brna do Tábora (další nástupní místa: Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč, Kolín 400 Kč). Průjezd Rakouskem až k jezeru Zeller See, na jehož břehu je malebně oložené lázenské Zell am See s dominantním hřebenem Vysokých Taur. Krátce se zde projdeme a poté se již vydáme do hotelu Oberwirt v hlubokém údolí říčky Saalach (wellness centrum se saunou a vířivkou). Ubytování, večeře, nocleh.

2. den

Po snídani odjedeme ke Krimmelským vodopádům – nejvyšším vodopádům v Evropě (380 m), kde říčka Krimmler Ache padá ve 3 stupních. Podnikneme procházku podél všech 3 stupňů vodopádu s mnoha vyhlídkami a odjedeme do Neukirchenu k údolní stanici lanovky vedoucí pod Wildkogel v Kitzbühelských Alpách. Podnikneme turistickou vycházku až na vrchol Wildkogelu (2.225 m) s výhledy na hřebeny Vysokých Taur. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

3. den

Po snídani prejedeme do svetoznámých lázní Bad Gastein . Gondolovou lanovkou se dostaneme až na vyhlídkový vrchol Stubnerkogel (2.246 m), kde kromě nezapomenutelného pohledu na okolní krajinu mužeme vyzkoušet i adrenalinový visutý most. Poté si prohlédneme věhlasné lázně, jejichž lécivé radioaktivní prameny jsou známy již od 14. století a kde se uprostřed města s hukotem řítí mohutný vodopád. Odpoledne koupání v moderních termálních lázních v Bad Hofgastein s vnitřními a venkovními bazény a několika saunami. Pred odjezdem na ubytování ješte podnikneme vycházku divokou souteskou Kitzlochklamm u Taxenbachu. Vyhlídkový okruh nás povede pres visuté lávky a schodište přímo nad bouřlivými kaskádami. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den

Po snídani vyjedeme úzkou horskou silničkou s mnoha serpentinami do Enzingerbodenu (1.483 m) a odtud lanovkou ke známé chate Rudolfshütte (2.311 m) u jezera Weissee v kotli bílých ledovců. Již při jízdě nahoru uvidíme jezírko Grünsee a horskou přehradu Tauernmoossee. Po procházce odjedeme sedačkovou lanovkou na Medelz, odkud vystoupáme až na pyramidu Medelzkogel (2.760 m) s kruhovým rozhledem po zaledněných vrcholech Vysokých Taur. Lanovkami zpět k autobusu a odpočinek v lázních v Mittersilu . Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den

Po snídani projedeme vysokohorskou Grossglocknerskou silnicí, která patří mezi nejznámější horské silnice. Během výjezdu radou serpentin se nám otevrou nádherné pohledy na velehory, ledovce, soutěsky a vodopády. Po průjezdu 132 metrů dlouhým tunelem Hochtor dorazíme na světoznámou vyhlídku císaře Františka Josefa s pohledem na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner. Je možné navštívit i rozhlednu Swarovski a po kávě v restauraci pozorovat ochočené sviště. Na zpáteční cestě se krátce zastavíme v zooparku ve Ferleitenu a poté relaxace v lázních Zell am See . Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den

Po snídani se vydáme přes Tennengau do oblasti Solné komory. Po přejezdu průsmykem Gschütt se dostaneme ke Gosauským jezerům a od předního jezera se vydáme lanovkou ke Gablonzer Hütte (1.587 m) s výhledem na jezero, hřeben Gosaukamm a hlavně mohutný masiv Dachsteinu. Vystoupáme na Zwieselalmhöhe s výhledy na Dachstein a Vysoké Taury. Po návratu k jezeru odjedeme do noblesních lázní Bad Ischl , kde trávil v císarské vile letní měsíce císař František Josef s celým dvorem. Projdeme se nádherným parkem a po káve ve stylové kavárne přímo u vily se vydáme na cestu domů. Návrat do ČR kolem půlnoci.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Grossglockner ***
v cenách od 11 590 Kč