Litva, Lotyšsko, Estonsko ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Ubytování: Litva, Lotyšsko, Estonsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu
letištní taxy a odbavení zavazadla
dopravu autobusem v Pobaltí dle programu
trajekt na Kurskou kosu a zpět
trajekt na ostrov Muhu a zpět
7x ubytování ve 3* hotelu
7x snídaně
služby českého průvodce
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 5.500 Kč
6× večeře 3.000 Kč
transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Varianta 2:

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Vídeň
Cena zahrnuje: leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu
letištní taxy a odbavení zavazadla
dopravu autobusem v Pobaltí dle programu
trajekt na Kurskou kosu a zpět
trajekt na ostrov Muhu a zpět
7x ubytování ve 3* hotelu
7x snídaně
služby českého průvodce
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 5.500 Kč
6× večeře 3.000 Kč
transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

VILNIUS • TRAKAI • KLAIPEDA • KURSKÁ KOSA • SIAULIAI • RIGA • OSTROV MUHU • OSTROV SAAREMAA • PARK LAHEMAA • KÄSMU • TALLINN

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy a Vídně (za příplatek transfer z Brna) do Vilniusu, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností a letového řádu večerní procházka městem.

2. den

Dopoledne budeme poznávat město Vilnius , jehož historické centrum je vyhlášeno památkou UNESCO. Projdeme se uličkami převážně barokního starého města, které můžeme pozorovat i z Gedmiminova vrchu se starým hradem. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Město má i mnoho kostelů, mezi nimiž je skvostem cihlový kostel sv. Anny. Odpoledne odjedeme na výlet do bývalého hlavního litevského města Trakai , vystavěného v malebné oblasti jezer a ostrovů. Toto místo je vyhledáváno turisty zejména kvůli pohádkovému cihlovému vodnímu hradu, který se tyčí na ostrově obklopeném několika jezery. Po procházce a návštěvě hradu návrat na ubytování ve Vilniusu. Možnost večerní procházky městem.

3. den

Ráno odjedeme do města Klaipeda na pobřeží Litvy, odkud se trajektem přesuneme na písečný poloostrov Kurská kosa v jihovýchodním cípu Baltského moře, zařazený do seznamu UNESCO. Projížďka litevskou částí poloostrova a procházka touto přírodní atrakcí tvořenou zejména vysokými písečnými dunami, často porostlými lesy. K večeru návrat do Klaipedy na ubytování. Možnost večerní procházky městem.

4. den

Ráno odjezd z Kalipedy k městu Šiauliai , kde navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy, Křížový vrch . Ohromí nás tisíce křížů různých tvarů a velikostí. Okolo poledne přejezd do hlavního města Lotyšska Rigy , bývalého hanzovního města s výraznou secesní architekturou. Projdeme se Starým městem (UNESCO) s románskou monumentální katedrálou, rižským zámkem, který je dnes sídlem prezidenta, nádherně zdobeným domem Černohlavců i řadou dalších historických budov. K večeru ubytování v hotelu v Rize. Možnost večerní procházky městem.

5. den

Ráno odjezd k západnímu pobřeží Estonska, kde navštívíme největší západoestonské souostroví. Trajektem přejedeme na ostrov Muhu , kde se zastavíme v památkově chráněné vesnici Koguva. Zdejší několik staletí staré domy pochází ještě z období švédské nadvlády a jsou užívány dodnes. Zachovaly se zde i tři větrné mlýny, které ale uvidíme i na mnoha dalších místech souostroví. Naším hlavním cílem bude největší estonský ostrov Saaremaa který je často nazýván ostrovem chleba, piva a větrných mlýnů, které budeme obdivovat především u kopce větrných mlýnů Angla . Čeká nás i prohlídka asi 100 m širokého kráteru po meteoritu u Kaali , který patří k největším evropským kráterům. K večeru navštívíme starobylé hlavní město Kuressaare, kde můžeme obdivovat středověký biskupský hrad, který patří k největším v Pobaltí i krásné pobřežní scenérie tohoto lázeňského městečka. Ubytování na ostrově Saaremaa v Kuressaare v lázeňském hotelu u pláže.

6. den

Ráno odjezd na trajekt zpět na pevninu a přejezd do hlavního města Estonska. Okružní jízda po Tallinu , jednom z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek UNESCO – Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála andra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer ubytování v hotelu v Tallinnu a možnost večerní procházky městem.

7. den

Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Návštěva typického šlechtického sídla Palmsee Manor a za hezkého počasí i procházka zdejší divokou krajinou. Zastávka v pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházky podél pobřeží k bludným kamenům nebo návštěvy Mořského muzea. Odpoledne návrat do Tallinnu a návštěva barokního paláce Kadriorg s překrásnými květinovými zahradami. který nechal na začátku 18. století postavit ruský car Petr Veliký pro svou ženu Kateřinu I. Večer návrat do hotelu v Tallinnu, možnost večerní procházky .

8. den

Dopoledne transfer na letiště a odlet do Prahy a do Vídně (za příplatek transfer do Brna).

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Litva, Lotyšsko, Estonsko ***
v cenách od 23 990 Kč do 25 990 Kč