Salcburk ***

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Ubytování: Salcburk
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
2× snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Salcburská karta – zahrnuje všechny vstupy v Salcburku (24 hodin) 790 Kč, do 15 let 390 Kč
jednolůžkový pokoj 600 Kč
2× večeře 720 Kč
Slevy:
3. osoba na přistýlce 300 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

SALCBURK (UNESCO) • HELLBRUNN • GMUNDEN • ORTH

Program zájezdu

1. den

V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Odpoledne přijedeme do Salcburku , okouzlujícího barokního mesta, které bylo v roce 1997 prohlášeno mezinárodní organizací UNESCO za světové kulturní dědictví. Naše seznámení se Salcburkem začneme procházkou krásnými zahradami zámku Mirabell. Půjdeme kolem Mozartova domu, kde génius bydlel, i kolem jeho rodného domu přes slavnou Getreidegasse na Univerzitní náměstí i k baroknímu Dómu na Chrámovém náměstí. Pokud bude dostatečne vysoká hladina vody na Salzachu , zakoncíme den projíždkou po řece, kde nastoupíme na jednu z prosklených lodí, svým designem ve světě unikátní, abychom mohli objevovat starobylý Salcburk během cca 40minutové plavby (v ceně karty). Večer se pojedeme ubytovat.

2. den

Po snídani navštívíme zámek Hellbrunn (v kartě) – renesanční víkendové sídlo arcibiskupa Markuse Sittikuse. Během procházky zámeckou zahradou se i my staneme jeho hosty a budeme se bavit stejně jako hosté před 400 lety různými vodními triky, senzacemi a překvapeními. Po prohlídce pojedeme do centra Salcburku a pozemní lanovou dráhou (v kartě) vyjedeme na pevnost Hohensalzburg. Výhled z pevnosti bere dech a my se projdeme nejlépe dochovaným stredověkým hradem v celé Evropě. Poté již budeme mít dostatek času, abychom maximálně využili všech výhod Salcburské karty. Neměli bychom si nechat ujít návštěvu Mozartova rodného domu, můžeme navštívit katakomby sv. Petra, Festspielhaus, rezidenční galerii i některá muzea. Atmosféru Salcburku si nejlépe vychutnáme při šálku lahodné kávy s pravou ručne vyráběnou Mozartovou koulí u Fürsta. Zájemci mohou navštívit i největší pivovar na světě Stiegl a také ochutnat vzorky místních piv (místní doprava i vstup kartě). Večer se vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani pojedeme k nejhlubšímu rakouskému jezeru Traunsee, na jehož severním konci se nachází Gmunden proslavený gmundenskou keramikou, která se stala značkou celé Rakousko-uherské monarchie. Nejdříve se podíváme do prodejny této slavné keramiky s proslulým zeleným plaménkovým vzorem a pak se už budeme venovat prohlídce stredověkého centra města, bývalé rezidence stredoevropské šlechty, kde možná uslyšíme i keramickou zvonkohru na radnici. Kávu si vychutnáme na nádvoří jedné z nejromantictejších historických staveb Rakouska, vodního zámku Orth , který je s pevninou spojen 123 m dlouhým mostem. A zvláště impozantní obraz skýtá Gmunden při pohledu z lodi plující po jezeře, kterým se i my pokocháme. Do Brna se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Salcburk ***
v cenách od 3 990 Kč